BTK’ dan internet yavaşlama açıklaması

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Dün geceden başlayan erişim sorunu nihayet tam olmasa da çözüldü. Devletin başlattığı gözaltı operasyonları nedeniyle geçici olarak erişim yasağı geldi.

Sponsorlu reklam

BTK’ dan sorgulama yapıldığında erişim yasağının olmadığı görülmekte. Neden erişim yasağı uygulandı diyen kullanıcılar için ülkemizde bilgi kirliliği oluşmaması adına devlet tarafından güvenlik için atılan bir adımdır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İnternet erişim engeli akşam saatlerine doğru yavaş yavaş kalkmaya başladı. Tabi bazı bölgelerde ara ara sorun devam etmekte. Ama aldığımız bilgiye gör Türk Telekom’ da aynı zamanda genel bir internet erişim sorunu var. Yani Türk Telekom alt yapısı kaynaklı sorun bulunmakta

Sponsorlu reklam

İnternet neden yok internet neden yavaş Twitter Facebook WhatsApp.

İlk engelle sosyal paylaşım sitelerine erişim yapılamadı. WhatsApp’ ta ise bağlanıyor şeklinde 2-3 dakika ekrana uyarı gelip sonradan mesajlaşma / paylaşım bölümü pasif halde kalıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İnternet erişim sorunu ve sosyal paylaşım sitelerine erişim yasağı nedeniyle kullanıcılar, DNS ve VPN programlarını tercih ettiler. Tabi bu uygulamaları resmi mağazalarından temin edebilirsiniz.

Şuan için yavaşlık devam etmekte. WhatsApp’ ta ise sorun hala devam etmekte. İnternet erişim sorunu da azda olsa devam ediyor. Bazı bölgelerde internet ya yok ya da çok yavaş.

Peki bu sorun ne kadar daha devam edecek? Başbakan yaptığı açıklama da sorun geçici olduğunu belirtmişti. Şuan çok büyük bir sorun bulunmuyor. Ama dediğimiz gibi özellikle Türk Telekom’ da sorun devam etmekte.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak