Bu Sony Xperia Modelleri Doğrudan Android 6.0’a Güncellenecek

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Herkesin merakla beklediği Android 6.0 Marshmallow sürümünün Google tarafından resmi olarak yayınlanmasının ardından, OEM üreticiler de akıllı telefon modelleri için Andorid 6.0 güncellemesi çalışmalarına başladılar.

teknik destek

Özellikle Sony ve LG‘nin bu konuda oldukça hızlı oldukları, Nexus modellerinin bile henüz Marshmallow güncellemesini yeni almışken, Sony’nin bazı kullanıcılarına test olarak Android 6.0 OTA güncellemesini yayınlaması, hatta Android 6.0 Marshmallow AOSP kaynak kodlarını yayınlaması ve LG’nin G4 modeli için önümüzdeki hafta içinde güncellemeyi yayınlayacağını açıklaması, herhalde Sony ve LG kullanıcıları için oldukça sevindirici olsa gerek.

sony-marshmallow

Tüm diğer üreticilerin ibretle örnek almaları gereken bu adımların ardından, Sony, bazı Xperia modellerini Android 5.1 güncellemesini atlayarak doğrudan Android 6.0‘a güncelleyeceğini duyurdu.

Kısa süre önce “Sony, Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Alacak Cihaz Listesini Yayınladı” başlığında sizlerle paylaştığımız haberimizde, bu güncellemenin ne zaman olacağı konusunda kesin bilgi verememiştik.

Sony’nin, hali hazırda Android 5.0 Lollipop sürümünü kullanan Xperia M4 Aqua, Xperia C4, Xperia C5 Ultra, Xperia M5, Xperia Z3+ ve Xperia Z4 Tablet modelleri için Android 5.1 güncellemesini es geçeceğini ve doğrudan Android 6.0 Marshmallow sürümüne güncelleyeceğini söylemesi, bu güncellemenin önümüzdeki 2 ay içinde olacağı tahminlerini de güçlendirdi.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın