Bugün Berat Kandili Geceniz Mübarek Olsun

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bugün Berat kandili. Bu gece tüm insanlığın Allah’ ın sonsuz rahmetinden yararlanması dileğiyle…

Andronova

Berat Kandili; Ramazan ayının müjdecisi borçtan, hastalıklardan, cezadan beraet etmek, kurtulmak, günahlardan arınmak, ilâhî af ve rahmete nâil olmak, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesi.

Berat; kırdığımız kalpleri onarmak, dargınlıkları bitirmek, kinle, nefretli ve intikamlı duygulardan kurtulma günüdür. Bizlere her türlü şerden, kötülüklerden, zulümlerden, haksızlıklardan ve adaletsizliklerden uzak kalmayı doğruya yönelmeyi işaret eder. Hz. Peygamberimiz şöyle buyuruyor: “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçiriniz, gündüzünde ise oruç tutunuz. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim! Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim” (İbn Mâce, Sünen – İkâmetü’s-salât)

Berat kandili ile ilgili bazı ayetler: “O gecede her hikmetli iş, belirlenip hükme bağlanır.” “Allah (CC) Şaban’ ın on beşinci gecesi kullarına nazar eder ve Allah’ a şirke koşanlar ve haset edenler hariç, yeryüzünde bulunan bütün müminlere mağfiret eder.”

Bugün berat kandili

bugün berat kandili ayet ve hadisler

Miraç Kandilimiz mübarek olsun dua ile haberimize baktınız mı?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın