Bugün çok fazla kod istediniz. Lütfen yarın tekrar deneyin hatası!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook’ ta bugün çok fazla kod istediniz. Lütfen yarın tekrar deneyin hatası aynı zamanda instagram içinde çıkma olasılığı yüksek. Normalde Google Gmail oturumlarında yaşanan bu olay ağlarda da yer almaya başladı. Bazılarında geçersiz kod veya kod yanlış şeklinde çıkabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu şeklide bir hata mesajı alıyorsanız, nedeni telefon numarasını eklemek istediğinizde veya kod istediğinizde çok fazla talep ettiğinizden dolayı işlemin engellendiği anlamına geliyor. Nedir veya ne demek sorularının kısa cevabı bu olduğunu düşünüyoruz.

Çıkma sebeplerinde ekleme yapmak istediğiniz telefon numarasının başka bir hesapta kullanılmış olmasından kaynaklı olabiliyor. Bazı hesaplarda bir telefon numarası sadece bir hesapta kullanılabilir.

Yukarıdaki hataya neden olan sık sık kod isteme nedeni ise kullanıcının gelen kodu girdiğinde geçersiz kod veya kod yanlış şeklinde hata almasından dolayı tekrar denenmesi. Bu sorunun çözümü için 24 saat beklenmesi gerekiyor. Ertesi gün denediğinizde aynı hatayı alıyorsanız, 24 saat zamanın dolmadığından kaynaklıdır.

24 Saat doldu ama hala “Bugün çok fazla kod istediniz. Lütfen yarın tekrar deneyin” uyarısını alıyorum neden? Uyarı askıda kalmış olabilir. Bazen biraz daha zaman geçmesi gerekebiliyor. Eğer üzerinden baya bir süre geçti ama hala sorun devam ediyorsa sorun kaynağı olan yerle iletişime geçebilirsiniz.

Bugün çok fazla kod istediniz. Lütfen yarın tekrar deneyin hatası!
Bugün çok fazla kod istediniz hatası

Diğer olası sebepler şunlar olabilir:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Aşırıya giden tüm davranışların sistemin güvenliğine takılması.
  • Kod taleplerinde belli limitler olduğundan belli bir süre tekrar yapmanız engellenmiştir.
  • Şüpheli olarak görülen faaliyetlerin bir sonucu bu olabilir. Normalde dolaylı yolla bunu işaret eder.
  • Hesabınızda önemli bilgi değişikliği şüpheli olarak algılanmış olabilir.
  • Hesabın çalınma girişimleri sebep olabilir.
  • Kullanılan internet, telefon ve farklı etkenlerin oluşması durumlarının incelenmesi.

Başka yerlerden ve bilgisayardan denenerek bir yol izlenebilir. Açıldığında ek oturum açma özelliklerinden daha önce kullanmadıklarınızı açınız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak