Bugün de internette aksamalar yaşandı

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İnternette girdiğinizde bazı sayfalar yavaş mı açılıyor? Bunun nedeni Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’ da gözaltına alınması. Başsavcılığın hakkında gözaltı kararı almasıyla aynı zamanlarda bu durumun çıktığı görülmekte.

İlk sorun Demirtaş’ ın Twitter’ da yaptığı paylaşımın arkasından geldi. Devlet bazı sosyal paylaşım sitelerine erişimi engelledi. Tabi doğal olarak internet yavaşladı.

Peki gerekli mi bu yasaklama? Bence gerekli. Son yıllarda özellikle sosyal medyanın nasıl bir güç olduğunu hepimiz gördük. Bu güçler ülkemize zarar verilecek hamleler yapılabileceğinden doğal olarak devlette önlemini alıyor. Varsın kısa bir sürede Facebook ve Twitter erişimi olmasın.

Bu sorun geçici olduğundan beklemeniz daha iyi olur. Ama giriş için genel olarak yardımcı uygulamalara kullanılmakta.

Uyarı olarak bilinmeyen programların  sistemlere zarar verebileceğini hatırlatalım. Bazen virüs bulaştığı göreülebilmekte.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bugün internet neden yavaş 04.11.2016

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir