Bulut depolama nedir nasıl kullanılır

Andronova

Bulut depolamayla cep telefon ve bilgisayarlardaki önemli verilerin yedeğini alabilirsiniz. Harici bir yere yedeklenen veriler güvenli sistemler bulunmakta. Bunun dışında web siteleri içinde kullanılmakta.

Bulut depolamada sadece fotoğraf değil video veya pdf vs. türlerinde saklanabileceği bir alandır. Bulut depolamaya ekleyeceğiniz fotoğraf ve videolar kesinlikle 3. kişiler tarafından paylaşılmaz ve size özeldir. Bulut sistemleri aynı zamanda web sitesi yedeğide alınabilmekte. Sunucuya bağlantı ile otomatik yedekleme yapılabilmekte. Bulut sistemleri Google ve Microsoft gibi önemli şirketlerden de hizmet alınmakta.

Bulut depolama nedir?

Bulut depolama nedir? Telefonların ve bilgisayarların depolama alanları dolduğunda veya silinip kaybolmasından şüphe ettiğiniz önemli fotoğrafları internet aracılığı ile depolama alanınızdan yer kaplamayan depolamanıza olanak sağlayan hizmete bulut depolama denir.

Bulut depolama nedir nasıl kullanılır

Bulut depolama hizmetine ne kadar fotoğraf veya video atabilirim?
Ücretsiz bulut depolama: Bulut depolama alanınızın ne kadar olacağını siz belirleyebilirsiniz. Bulut depolama hizmeti veren birçok site mevcuttur ve bu sitelerin bir çoğu ücretsiz olarak depolama alanı vermektedir. Bu depolama alanları siteden siteye değişkenlik gösterse en az 2 gb, en fazla ise 50 gb bulut depolama alanı vermektedir. Bu alan size yetersiz geliyorsa ücretli olarak 2 tb depolama gücüne sahip bulut depolama hizmeti alabilirsiniz.

Bulut depolama kullanarak telefonunuz, tabletiniz, veya bilgisayarınızdaki hafızları boşaltabilirsiniz. Özellikle telefonların depolamasını dolduran video ve fotoğraflar aşırı fazla olduğunda telefonunuzu kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumda bulut depolama hizmeti bulunmaz bir fırsat haline geliyor.

Bulut depolama hizmeti kullanarak fotoğraf ve videoları nasıl aktarırım?
Bulut depolama nasıl kullanılır? Bulut depolama hizmetine fotoğraf, video atma işlemi oldukça basittir. Öncelikle bu işlemi yapabilmek için bir bulut depolama sitesine üye olmanız gerekiyor (internette ufak bir araştırma yaparak çok iyi bulut depolama hizmeti veren siteleri bulabilirsiniz). Üye olmanızın dışında bulut depolamaya dosya aktarabilmek için mutlaka internet gerekiyor. Bu internet mobil veri veya wifi olabilir. Bulut depolama sitesine üye girişi yaparak dosya yükle yazısına basmanız gerekiyor (bu yazı siteden siteye göre değişebilir) Bu aşamadan sonra bulut depolama alanına atmaz istediğiniz dosyalar seçiliyor. Dilerseniz bulut depolamaya atılan dosyalar asıl cihazdan silinebilir. Böylece depolamanızda yer açılacaktır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir