5,5 inç Ekranlı iPhone 6 Başka Bir Bahara Kalabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Özellikle çevremdeki bazı kişiler yeni telefon almak için iPhone 6’nın çıkmasını bekliyor. Karar verme aşamasında büyük ekranlı bir iPhone olursa onu tercih edecek büyük bir kesim var. Apple‘ın iPhone 6 ile 2 farklı model sunacağını daha önce defalarca söylemiştik. Apple 2 farklı ürün piyasaya sunmanın hesaplarını yapsa da özellikle tedarik ve üretim zinciri her iki telefonun yapılmasını ve basından saklanmasını oldukça zorlaştırıyor. Bu sebeple Apple yeni nesil iPhone 6’yı yine sonbahar ayında ve 4,7 inç. boyutunda piyasaya sunacak.

Andronova

Bu tarihte Galaxy S5’in, Xperia Z2’nin ve LG G3’ün Snapdragon 805 yonga setine sahip telefonları piyasada olacak ve iPhone 6’da tam bu noktada piyasaya sunularak Android ekosisteminden pay çalmaya çalışacak. Yapılan analize göre Apple’ın 2 farklı iPhone yapması çok muhtemel ama burada öncelikle 4,7 inç büyüklüğünde iPhone 6 modeline öncelik verilecek. 5,5 inç boyutunda iPhone 6’nın ise 2015’in başlarında piyasaya sürülebileceği söylenmekte.

Apple iPhone 6’da A8 işlemcisini kullanacak. Bu işlemcinin 64 bit destekli ve 2,6 GHz hızında çalışacağı söyleniyor. Apple bu kadar yüksek saat hızlarına çıkar mı bilinmez ama söylendiği gibi 20 nanometre üretim süreci ile 2,6 GHz 64 bit destekli A8 işlemcisinde buluşur ve yeni ekran 1280×720 piksel seviyelerinde olursa telefon tek kelimeyle performans anlamında uçacaktır. En büyük yeniliğin ise yeni iPhone’da incelik olacağı haberlerde dile getiriliyor. Bu noktada sizin beklentileriniz nedir bunu merak ediyorum.

Apple-A8

Yeni iPhone 6’nın ise 649 dolardan satılan iPhone 5S’ten daha pahalı olacağı öngörülüyor. Ülkemizde ise 2149 TL’den satılan iPhone 5S 16 GB modeli baz alındığında yeni telefonun Galaxy S5 ve Xperia Z2 seviyelerinde olabileceğini düşünüyorum. Rakiplerinden her zaman daha pahalı olan Apple’da iPhone 6 ile birlikte işler değişebilir.

iphone5s

5,5 inç iPhone 6’nın ise Lumia 1320 gibi daha büyük ama daha düşük konfigürasyona sahip olabileceği de söylentiler arasında. Yaz aylarında Foxconn ve Pegatron’un üretime geçmesiyle Sonbaharın ilk yalarında iPhone 6’yı raflarda görebileceğiz. Sizce Apple’ın “phablet” kategorisinde bir telefon yapmasına ihtiyacı var mı? 5,5 inç büyüklüğünde bir iPhone’u almak ister misiniz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.