Çalınan Facebook sayfası nasıl geri alınır?

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

Facebook sayfam çalındı yöneticilikten çıkarıldım ve sayfa yöneticisi güvenlik kontrolü nasıl yapılır sorularına cevaben bu içeriği oluşturduk.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook sayfa yöneticisi güvenlik kontrolü için bir uyarı aldıysanız ya da sayfanız çalındıysa, aşağıdaki adımları uygulayarak sayfanızı geri alabilirsiniz. Tabi hesabı siz açtıysanız ya da kanıtlayabilirseniz. Facebook sayfasının açılırken kullanılan e-posta hesabı önemli bir artıdır.

Yöneticilikten çıkarıldıysanız yani sayfanız çalındıysa ama e-posta hesabınıza erişim sağlıyorsanız, Facebook sayfanızı kolay yoldan geri alabilirsiniz. Ama e-posta hesabınızda çalındıysa ya da erişim yapamıyorsanız, sayfa yöneticisi güvenlik kontrolü başvurusu ile sorunu çözebilirsiniz.

Çalınan Facebook sayfasını kurtarma işlemlerinde önemli nokta kullanıcının gerçek bilgileri ile hesabı kullanıyor olması. Rastgele hesap açanların eninde sonunda problemle karşılaşması mümkün.

Çalınan hesapla alakalı durumu iletme

Facebook hesabının size ait olduğunu kimliğinizin ekran görüntüsünü göndererek onaylatabilirsiniz. Kullanılabilecek kimlikliklerden nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport veya evlilik cüzdanı. Göndereceğiniz kimlikte tam adınız, doğum tarihiniz ve fotoğrafınızın net bir şekilde görülmesi gerekiyor.

Facebook hesap çalınma ile ilgili detaylara Facebook hesabım çalındı hesap kurtarma haberinden ve Facebook sayfam çalındı yönetici doğrulama için bu adresten Facebook ile iletişime geçebilirsiniz.   

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • facebook.com/hacked
 • facebook.com/help/contact/183000765122339
 • help/contact/357439354283890

Facebook sayfam çalındı nasıl geri alırım?

Yazdığımız 3 URL’ den de başvuruyu iletiniz. Dönüşte sizden hesap doğrulamasını yapmanız istenecek. Facebook sayfasından yöneticilikten çıkarıldıysanız veya grup yöneticiliğinden çıkarıldıysanız ilk açan kişinin hesap bilgilerine kadar incelenir. Facebook grubum çalındı başvurusunu yine aynı yerden yapınız.

Ekleyeceğiniz dosyalar delil veya resmi bir evrak şeklinde olması gerekiyor ve kesin cevap verilir diye bir bilgi vermiyoruz. Dönülmediği zamanlarda belli bir gün beklenip ve sonrasında tekrarlanması gerekiyor.

İçerik sonundaki konumuzu incelemenizi şiddetle önermekteyiz. İçeriğinde verdiğimiz bağlantıları aralıklı kullanarak yetkili dönüşü yaptırılabilir.

Duruma göre izlenilecek adımlar

Belki sık bir şeyleri yapmanızdan dolayı engel almış olabilirsiniz. Bir şey yapılmadan bir kaç gün beklenmesi ekrandaki seçeneklerin değişmesini sağlayabilir.

 1. Uygulama ve tarayıcı olarak ayrı ayrı parola sıfırlamasından yararlanınız. Birbirinden ayrı bir öneri sunulabilir.
  • Talep oluşturmak adına “Yardım merkezi” özel kanal açabiliyor.
  • Farklı seçeneklerle karşılaşabilirsiniz.
 2. Daha önce güvenilir olarak izin verilen cihazlarda hala erişim izinleri olabilir.
  • Erişim izinlerinde yer alıyorsa sorunsuz açılabilir.
 3. İçeriğinizdeki bilgilerin doğruluğundan eminseniz bunlarla işlem başlatılabilir.
  • Başvurularda sorulabiliyor veya hesabınızı açtığınız tarih.
 4. Daha önce kullanmadığını cihazlardan ve internet bağlantısından kontrol ediniz.
  • Ban ve tehdit olarak görülme durumları için
 5. Arkadaşlarınızdan destek alınız.
  • Onlarda biraysel olarak ilgili ağa şikayette bulunabilirler. Hem sayfanın profilinden hem özel talep göndererek.
  • Dolandırıclığın önüne geçilmesi adına diğerlerini bilgilendiriniz.
Çalınan Facebook sayfası nasıl geri alınır?
Çalınan Facebook sayfası nasıl geri alınır

Mahkeme kanallarının zorlanmasında süreç her zaman uzun sürer ve size önerimiz başvuru sırasında aldığınız herhangi bir belgeyi ağa oluşturacağınız talep bağlantısında kullanmanız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çalınan Facebook sayfası nasıl geri alınır sorularına en iyi yöntemler her zaman ulaşabilecek bağlantılarla şekillenir. Yöneticilikten çıkarıldım cevabını yukarıdaki URL’ de bulacaksınız ve içerisinde hala olan üyelerden yardım alınması da ek bir yarar olarak görüyoruz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak