Çalınan Gmail adresi nasıl geri alınabilir ?

Andronova

Gmail hesabım hacklendi ele geçirildi geri alabilir miyim? Gmail hesabım çalındı geri almak için hangi yöntemlere başvurabilirsiniz? Tabi sorulara yanıt verebilirseniz!

En çok kullanılan e-posta hizmeti şüphesiz ki Google firmasına ait gmail servisidir. Bu haberimizde gmail hesabınızın başkaları tarafından çalınması durumunda nasıl geri alabileceğinizi elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağız. Hesabınız geri alma adımlarına geçmeden önce şunu hatırlatalım gmail hesabınız genellikle online oyunlara ait hesapları ele geçirmek için çalınmaktadır.

Google’ nin bu konularla ilgili bir telefon numarası bulunmuyor. Şifre sıfırlama ya da hesap çalındı başvurusu ile sorulan sorulara yanıt vererek hesap iadesi yapılıyor. 

Çalınan Gmail adresi nasıl geri alınabilir ?

Gmail hesabınız çalındığında aslında başvurmanız gereken ilk yöntem şifremi unuttum kısmıdır. Hesabınıza kurtarma e-postası veya cep telefon numarası tanımladığınızda hesabınızı geri almanız çok kolaydır. Fakat bu yöntemleri denediğiniz halde geri alamadıysanız burada bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Fakat baştan şunu belirtelim burada uygulayacağınız yöntem diğerin biraz zordur. Çünkü hesabınızı çalan kişiler hem bilgilerinizi değiştiriyorlar hemde hesaba ait 2 adımlı güvenlik sistemini aktif ediyorlar. Buda hesabınızı geri almanızı zorlaştırmaktadır. Fakat birazdan sizlerle paylaşacağımız yöntem ile bu sistem uygulansa bile hesabınız geri alabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz adımları doğru uyguladığınızda hesabınız geri alabilirsiniz. Bu arada çalınan hesabınıza ait daha önce girmiş olduğunuz bilgisayarlardan giriş yaparsanız geri almanız dahada kolaylaşabilir.

Çalınan gmail hesabınız geri alabilmek için ilk olarak çalınan gmail hesabını geri al yazısına tıklayınız. Eğer bu tuşu bulamıyorsanız accounts.google.com/signin/recovery linkine tıklayınız. Bu linke tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Bu ekrana çalınan kullanıcı adınızı giriniz.

Çalınan Gmail adresi nasıl geri alınabilir ?

Daha sonra ise en son hatırlamış olduğunuz şifreyi girebileceğiniz bir ekran karşınıza çıkacaktır.

gmail şifrem çalındı

Yukarıdaki adımdan sonra karşınıza kurtarma e-postası gelecektir. Fakat hesabınızı çalan kişi bu e-postanızı da değiştirdiği için bu yöntemi kullanmak sorununuzu çözmeyecektir. Ekranın altında bulunan farklı bir soru deneyin yazısına tıklayarak işleme devam ediniz.

gmail hesabım çalındı

 “Bu Google Hesabı’nı ne zaman oluşturdunuz?” bir sonraki sorunuz olacaktır. Bu ekran ve yukarıdaki şifre ekranına doğru cevap vermediğiniz takdirde hesabınız geri alamazsınız. Bunu için şifre ve hesap açım tarihi hatırlamanız gerekmektedir.

gmail şifrem çalındı geri alma

Yukarıdaki işlemden sonra ise karşınıza gelen ekran sizden yeni bir e-posta adresi isteyecektir. Şifresini bildiğiniz bir e-posta adresini buraya yazınız. Daha sonra adresinize gönderilecek olan kodu aşağıdaki ekrana girerek hesabınızı kurtarabilirsiniz.

gmail şifrem çalındı


Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 13:56

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir