Çalınan telefonda WhatsApp kullanımını engelleme

media 7591

Cep telefonum çalındı ve WhatsApp kullanılıyor diyerek ne yapacağını bilmeyen çok sayıda kullanıcının olduğunu söyleyebiliriz. Bir şey yapamıyorsanız acil yeni hat çıkarınız.

Andronova

Telefonunuz çalındı ve Whatsapp hesabınızı engellemek istiyorsunuz; o zaman ilk olarak telefonda takılı olan sim kartınız için güvenlik önlemleri almanız gerekiyor. Son zamanlarda ara ara bazı kullanıcıların yazdığı bu sorun için yapılması gereken genel adımları anlattık. WhatsApp müşteri hizmetleri numarası gibi bir kanal olmadığından direk iletişim e-posta adreslerine yer verdik. WhatsApp şikayet etme adresi olarak’ ta tercih edilmekte.

1. Yöntem: GSM operatörüyle iletişime geçmek
Bunun için hangi operatörü kullanıyorsanız durumu müşteri temsilcisine açıklayıp sim kartınızı kilitletin. Böylece telefonunuzu çalan kişi sim kartınızı kullanamaz. Böylece Whatsapp hesabınızı da kullanamamış olur. Sim kartı kilitlettikten sonra, yeni sim kart çıkarttırınca önceki Whatsapp uygulamanızı kullanabilirsiniz.

2. Yöntem: Whatsapp ile iletişime geçmek
Eğer ki; Whatsapp uygulamanızda sizin için tehdit oluşturabilecek çok önemli yazışmalar ve görseller bulunuyorsa; Whatsapp ile iletişim birimleriyle görüşerek alan koduyla birlikte telefon numaranızı gönderirseniz, Whatsapp hesabınızı yeni telefonunuzda da kullanabilirsiniz.

Whatsapp iletişim birimi, konum bulma, telefonunuzun yerini tespit etme gibi konularda size yardımcı olmaz. Tüm bunlara ek olarak, Whatsapp’ın başka cihazlar tarafından bağlantı kurularak devre dışı bırakılması söz konusu değildir. Ayrıca Sim kartınızı kilitlettirseniz ve telefon servisinizi devre dışı bıraktırsanız dahi, Whatsapp hesabınızı devre dışı bıraktırmak isteğinizi bildirmezseniz, telefonunuzu çalan kişiler hesabınıza Wi-fi ağı üzerinden bağlanarak kullanabilir.

Hesabınızın devre dışı kalması için gerekli formu gönderip, hesabınızı kapattırırsanız dahi hesabınız kalıcı olarak silinmez. Adınız kayıtlı olduğunuz kişilerin telefonunda Kişiler kısmında yine görünür.

Eğer devre dışı bıraktırdığınız hesabınızı 30 günlük süre içerisinde tekrar aktifleştirmezseniz Whatsapp hesabınız kalıcı olarak silinir. 

Çalınan telefonda WhatsApp kullanımını engelleme


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:09

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın