Camtasia Studio a required resource was unavailable hatası

Andronova
Yazar Andronova

Videoyu mp4 dönüştürürken Camtasia Studio a required resource was unavailable hatası alanlar oluyor mu? Bizim başımıza ilk defa geldi ve kaldırıp yeniden kurduğumuzda düzeldi. Bazılarında “Produce and share” alanından videoyu paylaşmak isterken uyarı çıkabiliyor.

Teknoloji destek

Çıkan uyarının temel sebebi kurulumda oluşan bir sorun. Crack şeklinde kullananların işlemlerde sorun yaşadığını söyleyebiliriz. Burada yapılacak tekrardan kurulum veya onarım seçeneğinden yararlanmak.

A required resource was unavailable, Camtasia Studio .trec formatı mp4′ de çevirmek için share yani paylaş seçeneğini kullandığınızda ortaya çıkan bir sorundur. Kısaca bazı alanlarda kullanıma engel olunuyor. Bu ya full sürüm yapmaya çalışanların kullandığı dosyadan alakalı ya da kurulumdaki aksaklıklardan biri buna neden oluyor. Özellik alanına giriş probleminde yapacağınız bir kaç öneriyi aşağıya bırakıyoruz.

A required resource was unavailable çözümü

  • Denetim masasına giriniz,
  • Program ve özellikleri adlı alana geçin,
  • Programı bulun ve üstüne tıklayıp onarı seçin,
  • Kendi kendine onarıma girebilir. Yapmazsa sizden kurulumda eksik olan bir dosyayı seçmeniz istenilebilir. Kurulum dosyası sistemde bulunuyorsa seçip onaylayınız.

Windows 10 için yapılacaklar Windows 11 içinde geçerlidir.

Diğer bir öneri programı kaldırın ve tekrardan kurunuz. Duruma göre farklı bir adla işlemi gerçekleştirirsiniz.

Diğer önerimiz sistem geri yüklemenin yapılması. Bu da eğer işletim sisteminde görülen bir arıza varsa denenebilir. Daha önce sorun olmadığı bir tarihe dönüş işe yarayacaktır.

Camtasia Studio a required
Camtasia Studio a required resource was unavailable hatası

Yukarıdakilerin işe yaramadığını düşünüyorsanız o zamanda online mp4 çevirici siteleri kullanabilirsiniz. Normalde kendi özelliğinde yer alan daha hızlı ve sorunsuz gerçekleştiriyor. Biz online denediğimizde ses çıkmıyor sorunuyla karşılaşmıştık. Başka yerlerden veya programla deneyecekken bu yöntemi iki kez uyguladığımızda çözüme kavuşmuştuk.

İlk denemenizde oluyor ve sonrasından yine aynısına dönerse tekrardan kaldırıp kurunuz.

Sistemdeki eksiklikler ve çakışmalar

Sistem gereksinimlerinin yetersiz kalmasından dolayı çıkma olasılığı var. Artı yüklü olan başka bir programın buna neden olması da mümkün.

Programların ve işletim sisteminin güncel sürümlerine bakınız. Sonradan kurduğunuz bir yazılım varsa kaldırıp deneyiniz. Benzeri işleve sahip olan başka bir programın sorun çıkarma olasılığı her zaman vardır.

Teknoloji destek
ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.