Çanakkale görülmesi gereken yerler

Çanakkale görülmesi gerek yerlerden 3 tanesini örnek vermeye çalıştık. Gezilecek yerler yazı dizimizi devam ettirmeye çalışıyoruz. Türkiye' de görülmesi gereken önemli yer.

Andronova

Çanakkale görülmesi gereken yerler içerisinde 3 tane örnek verdiğimiz yazımla bu illerimizin önemini vurgulamak istedik. Daha detaylı bilgileri şehrin resmi sitelerinden bakabilirsiniz.

Çanakkale, ülke tarihimizin dönüm noktasıdır. Herkesin kalbinde ayrı bir yeri olan şehir, yürek sızlatan hikaye ve yaşanmışlıklara ev sahipliği yapar. Çanakkale de gezilecek ve görülecek yüzlerce tarihi eser, doğal güzellik bulunur.

1- Çanakkale merkezi 

Çanakkale’nin kalbi, Çanakkale tarihinin eski dönemlerine uzanan 3 önemli güzelliği sizlere sunuyor. Türkülere konu olmuş aynalı çarşı, kordon ve deniz müzesi, birbirlerine yakın olan bu yerleri yarım gün gibi kısa bir sürede gezebilirsiniz.

2- Gelibolu yarımadası

Tarihi Milli Parkı Ülkenin en etkileyici yerlerinden olan milli parkı gezmeniz yaklaşık bir gününüzü alır. Bir rehber yardımı ile gezerseniz, karış karış her toprağın kazanılma hikayesini ve üzerinde verilen mücadeleleri bilen bir ağızdan dinleyip, en güzel duyguları yaşayabilirsiniz. Şehitlik içerisinde Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tabyaları Mecidiye Tabyası, Çanakkale Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Atatürk Anıtı ve Siperler bulunuyor.

3- Tatil cenneti Assos

Doğal güzellikler içerisinde saklı kalmış bir cennet görüntüsü izlenimi veriyor. Ulaşımın zorluğu sebebi ile gece hayatı gelişmemiş bir ilçedir. Butik otel hayatının en güzel örneği olan ilçe, temiz plajları ve güzel denizi ile adeta bir doğa harikasıdır. Antik Liman, Behramkale Köyü ve Athena Tapınağı gibi tarihi gezilecek alanları da vardır.

4- Truva atı  

Destanlara konu olmuş Truva atını, görebilir ve hikayesini üzerinde yazan metinler ile okuyabilirsiniz. At Bratt Pitt’in oynadığı Troy filminden hediye edilmiştir.

Çanakkale görülmesi gereken yerler


Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 21:33

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın