Casio Akıllı Saat Pazarına Girmeye Hazırlanıyor!

Andronova

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, artık etrafımız akıllı cihazlarla dolup taştı. Bunların başında akıllı telefonlar ve tablet pc‘ler gelse de, son dönemin en hızlı popülerliğini arttıran akıllı cihazlar arasında akıllı saatler yer alıyor.

Her marka kendi akıllı saatini tasarlayarak farklılığını sunuyor. Bir çoğu Google‘ın akıllı saatler için geliştirdiği Android Gear işletim sistemiyle çalışan akıllı saatlere, Apple Watch, Samsung Gear S, Moto 360 veya LG Watch Urbane gibi rakipler eşlik ediyor.

Akıllı saat pazarının oldukça rekabetçi geçtiği şu günlerde, saat kavramına farklı bir açıdan bakmamızı sağlayan efsane Casio, akıllı saat pazarına girmek için hazırlıklara başladı.

Wall Street Journal’ın verdiği bilgilere göre Casio, 2016 yılı içerisinde ilk tam anlamıyla akıllı saatini duyuracakmış.

casio-saat
Casio Akıllı Saat Pazarına Girmeye Hazırlanıyor!

Casio‘nun yeni Yönetim Kurulu Başkanı Kazuhiro Kashio‘nın verdiği bilgilere dayanarak, Casio‘nun akıllı saati 2016 yılının Mart ayında duyurulacak ve ortalama 400$‘lık bir fiyattan satışa sunulacak.

Kashio ayrıca, akıllı saat pazarındaki ilk satış hedefinin 80 milyon dolar olduğunu belirtti ve bu da 200.000 adet demek. Hatırlatmakta fayda var, Casio 2015 yılında 1.2 milyar dolarlık saat satışı gerçekleştirmişti.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir