CCControl Uygulaması ile iOS 7 Kontrol Merkezini Kontrol Edin!

iOS 7’nin JailBreak yapılması ile birlikte her geçen gün yeni tweakler yayınlanmaya devam ediyor. Tweak nedir derseniz kısaca şöyle açıklayabilirim. Tweak Apple‘in izin değiştirmemize izin vermediği özellikleri istediğimiz gibi değiştirmemizi sağlayan bir yazılımdır. Bu tarz iOS için yazılım değişikliği haberleri Android kullanıcıları açısından komik olarak değerlendirilse de sonuçta Apple gibi kapalı bir işletim sistem kullanan kişiler için büyük bir değişiklik olabiliyor.

Geçtiğimiz gün sizlere buradan pw5a29 nickli kullanıcının geliştirdiği ve iOS 7’nin temasını iOS 6’ya çevirmemize yarayan Winterboard programından bahsetmiştim. Bir başka tweak ise Tyler J. Nettleton’un JailBreak yapılmış iOS cihazlar için sunduğu bir program ile kilit ekranındayken kilidi açmadan sağa yada sola kısayollar koyabildiği ve hızlı bir erişim sağlayabildiği bir program olmuştu. Operatör logosunun değiştirilmesi için gerekli olan Zepellin uygulamasıydı. Bu uygulamanın nasıl kurulduğu ve tam olarak ne işe yaradığını ise buradaki yazımızdan inceleyebilirsiniz.

iPhonehacks sitesinin haberine göre yeni bir tweak iloe iOS 7’ye yeni eklenen “kontrol merkezi” sekmesini ve kilit ekranını tamamen kendi zevkinize göre tasarlıyabiliyorsunuz. Bu özelliği Android 4.3’ten beri offical olarak kullanabilen Android kullanıcılarından farklı tarafı ise ikonların renk ve şekillerinin de bu program ile değiştirilebilmesi. Programın adı CCControls, Cydia marketten ücretsiz oalrak indirebileceğiniz programın henüz A7 64 bit ile uyumlu olmadığını ama programın geliştiricisi Dany Lisansky’nin yaptığı açıklamaya göre çok yakında A7 işlemcilerle birliktede çalışacağının duyurusunu yapalım. Şimdilik iPhone 4, 4S,iPhone 5 ve 5C sahiplerinin kullanabildiği bu tweak iPhone 5S, iPad Air ve iPad Mini Retina Display’e şimdilik destek veremiyor. Programın ekran görüntülerine ve kısa anlatılış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

cccontrols-1

7toU9aBxTQ8#t=153″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kayank: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir