Çelikten Sağlam Gövdeli ve Süper Güvenli Telefon: Turing Phone

Son dönemde akıllı telefonlardan beklenen özelliklerden biri de gövde yapısı oldu. Artık plastik kasalı akıllı telefonlar yerine, alüminyum veya metal gibi maddelerden oluşan gövdeye sahip akıllı telefonlar revaçta ve üreticiler bu şekilde üretilmiş telefonlarını premium olarak satıyorlar.

Andronova

Peki ya daha iyisi varsa! Adını ünlü İngiliz matematikçi Alan Turing‘ten alan Turing Robotic Industries isimli şirket, geliştirdiği yeni alaşım maddesiyle, Dünya’nın en sağlam gövdeye sahip akıllı telefonunu üretti.

Ortaya çıkan ürün, çelik yada titanyumdan çok daha sağlam olan “Liquidmorphium” alaşımından oluşan gövdeye sahip Turing Phone ismini aldı.

turing-phone-resim2

Turing Phone’un bir diğer avantajı da güvenliği. Turing Robotic’in cihazın içerinde kullandığı özel güvenlik yongası sayesinde bilgiler şifreleniyor ve korumalı iletişim ağı sağlanıyor.

turing-phone-resim3

Android 5.0 Lollipop yüklü gelen Turing Phone, gücünü Qualcomm’un quadcore Snapdragon 801 işlemcisinden alıyor. 13MP arka ve 8MP ön kamera, 64GB veya 128GB dahili hafıza seçenekleri ve 5.5 inç 1080×1920 piksel çözünürlükte ekran Turing Phone’un sahip olduğu diğer özelliklerden.

ABD’de 10 Ağustos’ta 64GB’lığı 740$’dan ve 128GB’lığı ise 870$’dan satışa sunulması planlanıyor. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

turing-phone-resim4

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.