Cep telefonda yazı tipi değiştirme

blank

Akıllı telefonlarda varsayılan olarak gelen bir çok özellik daha sonrasında değiştirilmektedir. Bu değişen özelliklerden biride yazı tipleridir. Bu haberimizde yazı tipi ayarlarına yer verdik.

teknik destek

Android ve iPhone modellerinde yazı tipini nasıl değiştirebileceğinizi bu haberimizde sizlere anlatmaya çalışacağız. Özellikle android telefonlarda kolaylıkla yazı fontlarını değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki başlığımız altında yer alan yazılı ve görsel adımları takip ettiğinizde yazı tipini değiştirebilirsiniz. 

Telefonlarınız da var olan yazı tipini değiştirerek telefonunuza ayrı bir hava katabilirsiniz. Yazı fontlarının değiştirilmesi bazen diğer modellere göre telefonunuza ayrı bir güzellik katabilmektedir. Eğer telefonunuzdan sıkıldıysanız yeni bir şeyler arıyorsanız bu işlemler tam siz göredir. Yazı tipi değişikliği bazen telefonu baştan sona görsel olarak değiştirebilmektedir. Buda aynı modeller arasında farklılıklar olumlu yönde doğurabilmektedir. Yeni bir telefon hissi ile telefonunuz kullanmaya devam edebilirsiniz. Android telefon modelleri yapısı gereği yazı tipi değiştirme işleminde sizlere daha fazla seçenek sunmaktadır. Açık kaynak kod mantığı da bunu gerektirmektedir. Fakat iPhone modelleri bu konuda sizlere çok fazla seçenek sunmamaktadır. 

Telefonda yazı tipi değiştirme ayarları

Bu açıklamalardan sonra şimdide yazı fontumuzu nasıl değiştirebileceğinizi sizlere anlatmaya başlayalım. Aşağıda sizlere anlatacağımız yöntemi bütün android cihazlar için kullanabilirsiniz. 

  • İlk olarak ayarlar bölümüne giriş yapınız.
  • Daha sonra Ekran kısmına tıklayınız.
  • Karşınıza gelen bölümden yazı tipi türünü seçiniz. Bu bölümde bir çok yazı tipi karşınıza çıkacaktır. Ayrıca bu yerde seçeceğiniz yazı tipinin boyutunu ayarlayabilirsiniz. Son olarak yine bu ekrandan seçtiğiniz yazı tipinin daha kalın görünmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki resimde bu madde de anlattığımız bilgileri görebilirsiniz.

Cep telefonda yazı tipi değiştirme

  • Bu bölümde telefonda yer alan bütün yazı tipler,in,i görebilirsiniz. Eğer buradaki fontlar hoşunuza gitmediyse yukarıda yer alan indirme simgesi ile yeni bir font telefonunuza indirebilirsiniz. 

yazı tipini değiştirme

iPhone telefon modellerin de ise ayarlar menüsünde ne yazıkki font değişikliği yapamıyoruz. Sadece font büyüklüğünü değiştirme imkanını telefon sizlere vermektedir. Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Metin Boyutu adımlarını takip ettiğinizde iPhone’da yazı boyutunu değiştirebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzda yer alan yazı tipi değişikliğini uygulamalar aracılığı ile yapabilirsiniz. bunun için AppStore’ye girerek ilgili uygulamaları bulunuz.


Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 01:06

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!