Cep telefonu kapalıyken neden alarm çalışmıyor çalmıyor?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Cep telefon kapalıyken neden alarm çalışmıyor çalmıyor? Telefon kapalıyken alarm çalmıyor nedeni nedir? Telefon kapalıyken alarm neden çalmaz? Alarm neden çalışmıyor Android iPhone? Telefon kapalıyken alarm çalar mı?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bazı Android cep telefonlarda telefon kapalıyken alarm çalımıyor. Bu sorun her cep telefonda bulunmuyor. Yeni nesil Android telefonlarda ise şuan bu sorun bulunmuyor. Peki telefon kapalıyken alarm nasıl çalar? Telefon kapalıyken alarm neden çalışmıyor?

Akıllı telefonunuza güvenip alarm kuruyor ve telefonu kapatarak alarmın otomatik çalacağını düşünüyorsanız biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Kullandığınız akıllı telefonda alarm kurduktan sonra telefonu kapattığınız zaman alarm çalmıyor mu? Android işletim sistemine sahip veya iPhone model telefonunuzda da alarm çalmama problemi ile karşılaştınız mı? Bu gibi sorular sizin de merakınıza sebep olduysa ve sorularınıza yanıt arıyorsanız o zaman size sunacağımız bazı bilgiler sorularınıza cevap olabilir.  

Cep telefonu kapalıyken neden alarm çalışmıyor çalmıyor?

Cep telefonu kapalıyken neden alarm çalışmıyor çalmıyor çözümü nedir?

Akıllı telefonların akıl almaz tarafı: iPhone, Windows Mobile telefonları kapalı haldeyken sadece otomatik saat ve tarih ayarlarını düzenleyebilir. Bazı modellerde kurulu alarm ise kapalı telefonda çalmaz. Hiçbir program kapalı Android işletim sistemli telefonlarda çalışmadığından kurulu alarm da kapalı telefonda çalışmaz, çünkü alarm da bir nevi ayarlanan program sayılır. Fakat kapalı telefonlarda alarm çalmama problemi her telefon için geçerli değildir.  

Symbian platformlu smartfon telefonlarda kurulu alarm telefon kapalı haldeyken çalma özelliğine sahip. Bu özellik aynı zamanda normal (yani işletim sistemine sahip olmayan) telefonlar için de geçerli özelliktir.  

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Telefon kapalıyken alarm çalmıyor çözümü nedir?

Çözüm olarak sizlere gece veya müsait olmadığınız zaman akıllı telefonunuzu kapatmak yerine onu uçak moduna almanızı tavsiye ederiz. Uçak moduna alınan telefon arama, mesaj, internet gibi servislere kapalı oluyor. Kurulu alarm ise ayarladığınız zaman mutlaka çalacak.

Uçak modunda telefon daha az enerji sarf ettiği için telefonunuzun kapanma ihtimali de azalır.  


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 22:08

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir