CES 2014: Samsung’ta 8K Televizyonunu Tanıttı.

media 15798

4K çözünürlüğe yeni yeni alışmaya başlamışken sektörde tuhaf bir şekilde 8K çözünürlüklü televizyonlara şahit olmaya başladı. 8K çözünürlük aslında çok yeni bir teknoloji değil. Sharp bundan yıllar evvel, 2011 yılında QUHD (Quad Ultra HD) televizyonunu bizlere tanıtmıştı. Bu tanıtımın videosunu daha önce paylaşmıştık ama izlemeyenler için 2011 yılındaki bu lansmanın videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

teknik destek

4K çözünürlüğün geçişi Full HD’ye geçişten biraz daha sancılı olacak. Özellikle codec konusunda bir hayli sıkıntılı olan bu çözünürlüğü özellikle film yapımcılarının desteklemesi gerekiyor. 2014 dünya kupasının 4K çözünürlük ile verilmesi ise şu anda kesinleşen tek içerik.

9U7e_quvkPQ” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

CES 2014’te Sharp 85 inç boyutunda 8K ve gözlüksüz 3D deneyimi sunan televizyonunu tanıtmıştı. Haberin detayları için buraya bakabilirsiniz. Teknoloji devi Samsung’ta bugün itibariyle 8K çözünürlüklü televizyonunu bizlere tanıttı. Televizyon 7980 x 4320 piksel QUHD teknolojiye sahip. Samsung bu çözünürlüğün ne ifade ettiğini daha iyi anlatmak için geniş açılı bir resmin detaylarını televizyonda yaklaşarak bizlere sunuyor. görüntüye yaklaştıkça piksel dağılması olmayan bu televizyonun boyutu ise 98 inç. Televizyon şu anda prototip aşamasında ve ne zaman piyasaya sürülecek kesin bir bilgi bulunmuyor; ancak 2015 yılı ile birlikte Ultra HD’nin (UHD) standartlaşmasıyla 8K televizyonları 2016’dan itibaren raflarda görmeye başlayabiliriz. 0 kilometre araba fiyatına satılan 4K televizyonların yerine ev fiyatına satılan 8K televizyonları yakında görebileceğiz. Samsung’un 8K televizyonuna ait inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın