CES 2014: Sharp Gözlüksüz 3D ve 8K Çözünürlük Sunan Televizyonunu Tanıttı!

Yıl 2011 ve biz yeni yeni Full HD televizyonlara geçmeye çalışırken Sharp 2011’in Mayıs ayında 8K çözünürlüklü televizyonunu tanıtmıştı. O dönemde hayretler içinde ve gıpta ile baktığımız bu teknoloji zaman içinde 4K çözünürlüğün bizlere sunulmasıyla heyecanını kaybetmişti. 4K içerikjlerin bile henüz yerli yerine oturmadığı bir ortamda 8K televizyonlardan bahsetmek biraz maymun iştahlık olacaktı. Sharp’ın 2011 yılında yaptığı lansmandan sonrada 8K çözünürlük ile ilgili firma tarafından bir geliştirme haberi çıkmamıştı. Sahrp’ın o dönemde yapmış olduğu 8K televizyon tanıtımını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Andronova

Japaon teknoloji devi Sharp, ürettiği ama global satış yapmadığı cep telefonları ile benim uzun zamandır takip ettiğim bir firma. Japonya odaklı bu firma ülkemizdeki kullanıcılar tarafından da biliniyor. Özellikle hesap makinelerini kullanmayan bir öğrenci sanırım yoktur. Kullandığımız bir çok telefonun ekranlarının üreticisi olan firma CES 2014’te en ilgi çeken ürünün tanıtımını yaptı. 85 inç boyutunda, 8K çözünürlüğe sahip ve “gözlüksüz” 3D deneyimi sunan televizyonu ile tüm dünyayı kendine hayran bıraktı.

Ölmek üzere olan 3D teknolojisinin tekrar canlanacağını düşündüren bu gelişme ile sektör önümüzdeki yıllarda bambaşka bir noktaya doğru gidecek. Yapılan yorumlarda ise yaşanan 3D deneyiminin gerçek gözle görülür gibi bir deneyim sunduğundan bahsediliyor. 4K içeriklerin bile sınırlı sayıda olduğu bir dönemde, 4K televizyonların 0 kilometre araba parasına satıldığı bir dünyada 8K çözünürlükten bahsetmek ne kadar gerçekçi bilemesem de; Japon teknoloji devi Sharp hem cep telefonları için ürettiği paneller hemde televizyonlar için ürettiği ekranlarla bizi bambaşka bir boyuta sürüklüyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.