[CES 2015] Garmin, Akıllı Saatleri Vivoactive, Epix ve Fenix 3’ü Tanıttı

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

GPS cihazlarında Dünyanın sayılı firmalarından olan Garmin, bugün üç yeni akıllı saatini tanıttı. Hem navigasyon hem de sağlık takip cihazını bir araya getiren sportif akıllı saatlerin her biri birbirinden çok farklı tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Garmin’in yeni nesil akıllı saatlerinden ilki, multisport GPS saati kategorisindeki Fenix 3 modeli. Dahili GPS sistemi, 100m su geçirmezlik özelliği, dahili barometre ve altimetre sensörü Fenix 3’ü zorlu şartların akıllı saati yapıyor.

Connect IQ mağazasıyla kullanıcılara uygulamalar, bileşenler (widgets) ve akıllı saatinizin fonksiyonelliğini arttıracak yardımcı araçları sunuyor. 499$’lık fiyat etiketine sahip Garmin Fenix 3 2015 yılının ilk yarısında satışa sunulacak.

garmin-fenix3

Garmin’in Epix modeli ise akıllı saatinde GPS harita özelliğini arayanlara daha uygun bir çözüm olarak geliyor. 1.4 inç dokunmatik renkli ekranı, 8GB’a kadar harita yükleyebilme özelliğinin yanısıra, GPS ve GLONASS özelliğiyle net konum bilgilerini destekleyen Garmin Epix, Fenix 3’teki gibi Connect IQ mağazasından gerekli uygulama ve özelliklere erişim sağlayabiliyor. 549$’dan satılacak Epix modelinin satışına da 2015’in ilk yarısında başlanacak.

garmin-epix.0

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Garmin’in üçüncü akıllı saati Vivoactive ise daha çok sağlık kontrolüne yönelik daha düşük bütçeli akıllı saat arayanları hedefliyor. Renkli ekranı, GPS aktivite takip sistemi, kalp atışı monitörü gibi sağlık özelliklerini barındıran Vivoactive modeli 299$’dan yine 1015’in ilk yarısında satışa sunulacak.

vivoactive_3600x2400_300dpi.0

Görünüşe göre 2015 akıllı saatler ağırlıklı olmak üzere giyilebilir teknolojilerin yılı olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir