[CES 2015] NVIDIA Yeni Tegra X1 İşlemcisini Duyurdu!

NVIDIA ülkemiz saat dilimine göre bu gece CES 2015 duyurularına başlayarak yeni nesil “super” mobil işlemcisini duyurdu. 256-core (256 çekirdek) NVIDIA Tegra X1, mobil cihazara gücünü veren ilk teraflop işlemci.

Andronova

NVIDIA Tegra X1‘in gücünü anlatmak gerekirse, Tegra K1 işlemcinin iki katı daha fazla güce sahip olduğunu söylemek güzel bir açıklama olacaktır. 2015 yılı içerisinde akıllı telefonlar, tablet pc’ler, giyilebilir teknolojilerden otomobillere her alanda kendini gösterecek NVIDIA Tegra X1 işlemcisi, akıllı teknolojilerde yeni bir ivme oluşturacağa benziyor.

Konsol kalitesinde grafikler sunabilen NVIDIA Tegra X1, 60fps 4K (H.265) desteği de sunuyor.

tegrax1 benchmark

Maxwell GPU‘suyla grafiklerdeki gücünü gösteren Tegra X1, süper bilgisayar ve oyun konsolu kalitesini mobil cihazlarda sunmaya olanak sağlayacak Dünya’nın ilk mobil işlemcisi.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.