ChatGPT Something Went Wrong Hatası

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

“ChatGPT something went wrong hatası alanlara uyarı olarak gelen metin şöyle: “If this issue persists please contact us through our help center at help.openai.com.”

Ad imageAd image

Sorunun Türkçe açıklaması: ChatGPT bir şeyler yanlış gittiği ve sorunun devam etmesi halinde help.openai.com sayfasının kullanılması önerisi yer alıyor.

Bu uyarı için ChatGPT’ in verdiği cevap şöyle:

Genellikle bir hata durumunda veya kullanıcı taleplerini işleme koymakta zorlanıldığında görülebilecek bir hata mesajıdır. Bu tür bir mesaj, sistemde bir sorun yaşandığını veya bir hata olduğunu gösterir.

Bu tür hatalar, OpenAI tarafından sağlanan hizmetin beklenen performansın altında olduğu durumlarda ortaya çıkabilir. Bu durumlar genellikle geçici olup, OpenAI ekibi tarafından çözülür. Ancak, eğer sorun devam ediyorsa veya kullanıcı özellikleriyle ilgili spesifik bir hata oluştuysa, ChatGPT’ nin yardım sayfası üzerinden destek almak önemlidir.

Ad imageAd image

Eğer bu mesajla karşılaşıyorsanız, OpenAI’nin resmi yardım merkezi olan “help.openai.com” adresini ziyaret ederek sorununuzu bildirebilir ve destek alabilirsiniz. Bu, kullanıcıların yaşadıkları sorunları doğrudan OpenAI ekibine iletmelerini sağlayan bir platformdur.

ChatGPT something went wrong 1
“ChatGPT something went wrong hatasına yönelik işlemler

ChatGPT Something Went Wrong Hatası Nasıl Düzetilir?

  1. Yeniden Deneyin: Hata genellikle geçici olabilir. Sayfayı yeniden yüklemek veya isteği tekrarlamak sorunu çözebilir. Ama çok sık denerseniz, büyük ihtimal güvenlik gereği bir süre engelleneceksiniz.
  2. Tarayıcı Sorunları: Farklı bir tarayıcı (Microsoft Edge) kullanarak veya tarayıcınızın önbelleğini ve çerezlerini temizleyerek deneme yapılmalı. Gizli sekmeden de kullanılabilir.
  3. Farklı Bir Cihaz Kullanın: Başka bir cihaz veya bilgisayar kullanarak deneme yapın. Bazı durumlarda, cihaz özgü bir sorun olabilir. Ya da cihazınız engellenmiş olabilir.
  4. VPN ve Proxy Kontrolü: VPN veya proxy kullanıyorsanız, bu servisleri kapatıp tekrar deneyin. Bu tür hizmetler bazen iletişim hatası problemlerine neden olabilir. Ya da tam tersi VPN ile deneyelim.
  5. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin: İnternet bağlantınızın stabil olduğundan emin olun. Zayıf bir bağlantı hatalara neden olabilir. Aynı anda yoğun kullanımlar buna ara ara neden olur.
  6. ChatGPT Verilerini Temizleme: Bu zamana kadar yaptığınız arama ve sohbetlerin temizlenmesi yararlı olacak. Bunun için, Windows bilgisayardan tarayıcının sol alt kısmında bulunan profil işaretine dokunun. Açılan kısımda, “Settings” / “Delete all chats” ve yanındaki “Delete all” butonunu kullanın.
  7. Oturumunuzu Çıkışa Atın: ChatGPT hesabınızın oturumunuzu sonlandırın. Yeniden giriş denemesi yapın.
ChatGPT something went wrong 2
ChatGPT something went wrong hatası

ChatGPT Something Went Wrong Hatası İçin Şüpheli Durumlar

Sürekli yapılan şeylerin peş peşe tekrar bir kısıtlama nedenidir. Şüpheli görülebilecek her şeyin sonucu işlem engelidir. Mesela, birden çok internet ve cihazdan aynı anda kullanımlar, aşırı yapay zekanın kullanımı ve farklı bölgelerden giriş yapılması gibi durumlarda bazen güvenlik bir engel getirir. Burada uygulayacağınız ilk deneme, tarayıcınızı değiştirin ve duruma göre cihaz ve bağlantıyı değiştirerek denersiniz.

Aşırı durumlarda uygulanan kısıtlama saatlerce sürebiliyor. Böyle bir duruma denk gelen kullanıcıların uzun bir saat kullanım yapmamaları önerilir.

Kısıtlamalarda Uygulanacaklar

Farklı bilgisayar ve mobil cihazlar veya internetle denedikten sonra bir süre beklemeniz ve duruma göre hareket etmeniz gerekiyor. Burada bir ihtimal şifrenizi unutmuşsunuz gibi tarayıcınızın gizli sekmesinden şifre sıfırlamayı başlatın. Yeni şifrenizle normal sekmeden oturumunuzu açıp deneyin.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir