China Mobile iPhone Satış Rakamlarını Açıkladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Apple CEO’su Tim Cook’un özenle çalışmak istediği dünyanın en büyük GSM operatörü China Mobile yılan hikayesine dönen iPhone 5s ve iPhone 5C satışına geçtiğimiz ay itibariyle başlamıştı. Ön siparişin 1 milyon adette kalması kimileri tarafından başarı kimileri tarafından da başarısızlık olarak görülmüştü. 776 milyon kullanıcısı olan China Mobile’ın pazarı düşünüldüğünde Çinlilerin yeni iPhone’lara pek rağbet göstermediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

China Mobile Genel Müdürü Lie Yue, Şubat ayında 4G şebeksine geçen 1,34 milyon abone olduğunu ve bunların büyük bir kısmının (1 Milyon Kişi) yeni iPhone’ları tercih ettiğini belirtti. China Mobile CEOsu da sürekli olarak 4G şebekelerinin geliştirilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Apple Inc. CEO Tim Cook and China Mobile's Chairman Xi Guohua pose with a customer at an event celebrating the launch of Apple's iPhone on China Mobile's network in Beijing

China Mobile’ın yıllık verilerine bakıldığında ise 14 yıldan beri ilk kez karlılığında azalma görülmüştür. Şirket zarar etmemiş sadece karlılığı düşmüştür. Yıllık 15 ile 17 milyon adet arası iPhone satış bekleyen China Mobile ve Apple karlılığın tekrardan arttırılması için kazan-kazan yöntemini kullanarak ürünlerinde belli kampanyalar yapabilir. Özellikle iPhone 5C 8 GB modelinin uygun fiyatıyla başarılı olabileceğini öngörebiliriz. Apple’ın bu pazarda başarılı olabilmesi içinse daha büyük ekranlı bir iPhone’a ihtiyacı var. MI2, Elife E7, Fnd 7 gibi modeller karşısında Apple’ın ürünlerinde daha fazlasını sunması gerekiyor. Bakalım Apple Çin’de istediği satış rakamlarına ulaşabilecek mi?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir