Chrome 70 https sertifika hatası

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Chrome 70 https sorunu çıktı. Google' nin yeni Chrome sürümlerinde https sertifika hataları görüntülendi. Beta sürüm sertifikayı zorunlu hala getirebilir.

Teknoloji destek

Google’ın son sürümü olan Chrome 70, diğer web siteleri için istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olacak. Google, yeni sürümü olan Chrome 70 için, güvenlik kapasitesini daha güçlü hale getirmeyi hedefliyor. Ancak bu durum diğer siteler için olumsuz sonuçlar ortaya çıkaracak.

Chrome 70 güvenlik hatası

Google Chrome’un son versiyon uygulaması hayata geçirildiğinde diğer web siteleri https hatası verecek. Güvenli bağlantıları olan web siteleri Chrome’un birçok güvenlik iletileri ile karşılaşacak. Bununla birlikte tarayıcının https güvenlik sertifikasının güvenini kaybetmesi söz konusu olacak.

Güvenlik araştırmacıları web sitelerini incelediğinde, eski sürümlerin daha güvenilir olduğunu Chrome 70’in ise, hala geliştirilme aşamasında olduğunu ve belirli bir tarihe kadar güvenli olmayacağını belirtmişlerdir. Https sertifikaları bilgisayar ile kullanılan web sitelerini veya uygulama arasındaki verileri şifre ve verileri engellemek için herkese açık hale getirmeyi imkansızlaştırıyor.

Chrome 70 https sertifika hatası

Https sertifika zorunlu mu?

Birçok web sitesi https sertifikasını, herhangi şirketin sertifika yetkilisinden alabiliyor. Alınan bu sertifika web tarayıcıları tarafından güvenilen bir sürüm olup olmadığı ve belirli kurallara uygun mu değil mi diye kontrol ediliyor. Eğer güvenli değilse güven kaybı yaşanıyor ve bunun sonucunda tarayıcılar yetkiliden tüm sertifikaların iptalini yapabiliyor. Bazı arama motorları yanlış ve yanıltıcı sertifikalar verebiliyor. Bu nedenle kar amacı gözetmeyen sertifika hizmeti almak için Chrome 70’in tercih edilebilir olduğu düşünülüyor.


Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 02:24

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir