Chrome Canary nedir nasıl yüklenir

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google Chrome' un Canary yani Kanarya tarayıcısını çoğu kullanıcı bilmiyordur. Bu sürüm geliştiriciler için özellikle kullanılmakta. Geliştirme aşamasında olan bu tarayıcı kararlı bir sürüm değil.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google’ nin başka Chrome sürümlerini de biliyor musunuz? Çoğu test aşamasında. Beta ve Canary’ a sürümleri hala geliştirme aşamasında.

Chrome Canary, geliştirilen bazı yenilikleri test etmek için kullanılıyor. Az bir stabile kullanıma sahip bu tarayıcı bazen normal sürümde çıkan sorunlarda veya uyumsuzluklarda tercih edilebiliyor.

Canary, normal Chrome sürümüne gelmeden önceki bazı özelliklerin test platformu. Çıkan sorunlar ilk burada müdehale edilip sonra testler başarılı olduğunda tüm kullanıcıların kullanımına sunulur. Google bu sistemler daha kararlı sürümler üretmekte. Android ve Windows bilgisayarlar için Chrome Canary indirme adresi aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Chrome Canary nedir nasıl yüklenir

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Chrome Canary nedir

Google, kanarya tarayıcısının çoğunlukla geliştiriciler tarafından kullanılmasını istiyor. Bu tarayıcı ilk yeniliklere ulaşılan bir yer. Bir sorun göründüğünde burada müdehale ediliyor veya yenilik tamamen kaldırılıyor.

Chrome Canary sürümünün renkleri mavi ve sarı renklere sahip. Bu tarayıcıyı varsayılan olarakta seçemiyorsunuz. Arada bir çıkan güncellemelerde de çökme görülebilmekte. Oturumlarda çoklu kullanıcı da oluşturulabiliyor.

Chrome normal sürümlerde sorun yaşayanlar geçici olarak kanarya sürümünü deneyebilir.

Android, iOS / iPhone, MAC ve Windows Chrone Canary indirmek için burayı google.com.tr/intl/tr/chrome/browser/canary.html ziyaret ediniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 15:25

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir