Chrome sistem gereksinimi Android 4.4 oldu

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google' den Android cihazları için uyumluluk sürümü Android 4.4 olarak belirlendi. Çok sayıda telefon ve tablet bu güncellemeden etkilenecek. Bu cihazı desteklemiyor çıkacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

En çok tercih edilen tarayıcı ünvanını koruyan Chrome’ da yeni bir güncelleme ile Android 4.4′ e yükseltilmesi sonucu 32-33 milyon Android tabanlı cihazda Google Chrome kullanılamayacak.

XDA geliştirici form sitesinde yer alan bilgiye göre Chrome için minimum sistem gereksinimi Android 4.4′ e çıkarıldı. Normal sürüm desteği 4.1′ di.

Chrome Android gereksinimi

Yakında çok sayıda cihaz Chrome kullanamayacak ama alternatif bir sürüm denenebilir. Google, eğer bir alternatif sunmazsa bu kullanıcıların bazıları cihaz değişikliğine gidebilir ve bazılarıda başka tarayıcılar tercih edebilir.

Chrome’ da Android yeniliği! Arayüzdeki yenilik Android P olarak değişime gitti. Mevcut kitkat olan sürümlerde sorun görülmeyecek.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Chrome sistem gereksinimi Android 4.4 oldu

Not olarak güncelleme almayan bir cihaz tespit edilmiş çok sayıda güvenlik açığından dolayı savunmasız kalmakta. Yani özellikle internet kullanıcıları mecburen yeni sürümleri destekleyen cihazları tercih etmeleri gerekiyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir