Chrome video ses var lakin görüntü yok gelmiyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bilgisayarda ve telefonda Google Chrome' da dailymotion, vk, izlesene ve film sitelerinde film izlerken videolardan ses geliyor yalnız görüntü gelmiyor. Görüntü yok sorunu için çözüm nedir?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google’ nin tarayıcısı Chrome‘ da video izlerken görüntü yoksa ama ses geliyorsa aşağıdaki nedenlerden biri bu sorunun çözümü için adım olabilir.

Aşağıdakilerini denemeden önce ilk yapacağınız adımı size anlatacağım. Ama önce ilk adım için analize ihtiyaç var. Bu sorun ne zamandır devam ediyor? Bu soru çözüm için önemli kelimelerden biri. Sorun eğer yazılımsal ise sistem geri yüklemeyle çözüme ulaşacaksınız. Windows sistem geri yükleme nasıl yapıldığını anlattığımız haber yazının bitiminde yer alıyor.

Chrome videolarda görüntü yok

Video görüntü yok sorunu için önerilenler hem bilgisayar hem de tablet / cep telefonları (iPhone – Android) için geçerli…

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Bilgisayarı veya telefonu kapatıp açınız.
  • Sistem geri yüklemeyi denediniz mi?
  • Farklı bir tarayıcıda denendi mi? Örnek tarayıcılar “firefox mozilla, internet explorer / edge ve safari” 
  • Başka bir internet ağıyla yani wifi ile girmeye çalışınız. İnternet hızı çok yavaş olabilir.
  • Chrome geçmişini temizlemeyi deneyiniz.
  • Chrome tarayıcısını sıfırlayınız. Detaylı sıfırlama haberin sonundaki örnek haberlerde…
  • Ekran kartı sürücüsünün yüklü olduğundan veya driver ! hatasında olmadığından emin misiniz?
  • Donanımsal hata yani ekran kartı kaynaklı olabilir mi? Bu hata RAM, anakart ve CPU kaynaklıda olabiliyor. Örnek işlemcinin soğutucu demiri tam oturmamış olabilir. Ya da fan çalışmıyor olabilir. Bu sorun videoda donmaya ve kilitlenmeye neden olabiliyor.

Chrome video görüntü gelmiyor

Google Chrome virüs bulaştığında bu sorunla karşılaşma durumu söz konusu. Bunun için tarayıcının uzantılar sekmesini kontrol ediniz. Bunun içinde detay yine aşağıdaki benzer içerikte. Chrome temizleme adımları için görselleri inceleyin. Görselde hem Android hem de Windows / Mac için anlatım bulunuyor.

Chrome video ses var lakin görüntü yok gelmiyortelefonda chrome görüntü yok

Son öneri olarak Google Chrome Canary uygulamasını kullanınız. Bu tablet ve telefonlar için. Windows içinde ismiyle aratarak ilgili tarayıcı programı yükleyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir