Chrome yanlışlıkla kapatılan pencereleri tekrar açma

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Chrome tarayıcısında yanlışlıkla kapatılan pencereleri tekrar geri açmak için ne yapılmalı? Çoğumuzun başına gelen bir hatadır yanlış kapatma. Bir siteyi kapatayım derken hepsini kapatma. Kapatılan pencere nasıl geri alınır?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bilgisayar başında saatlerce vakit geçirdikten sonra bir sayfayı kapatayım derken Chrome’ da açtığımız tüm sayfaları yanlışlıkla kapatı veririrz. Bu sorun özellikle iş yapanlar için büyük bir hataya dönüşebiliyor. Düşünün açtığınız bazı siteler sizin için önem arz ediyor. Ve bu sitelerin adını hatırlamıyorsunuz. Hele birde bir şeyler yazarken yarıda kapattıysanız bu durum bir kabusa dönebiliyor.

Yanlışlıkla kapatılan pencereleri geri açmak için genelde geçmiş sayfalar incelenir. Ama buna gerek kalmadan sıcağı sıcağına tüm sayfaları geri alabilirsiniz. Tabi göstereceğimiz seçeneği kaybetmediyseniz. Aşağıdaki adımlar bu hatanın olduğundan hemen sonra yapılması gerekiyor. Aksi durumlarda geçmişten teker teker bakmanız gerekiyor. Tabi açtıoğınız bazı sayfalar çok eski tarihli değilse. Yani örnek açılan sayfayı ilk 1 ay önce açtınız. Genelde sık sık kullanılan sayfalar bu şekilde hem açık kalır. Ama genelde sık kullanılanlara eklenmez. Nedeni çok sayıda bu şekilde sayfa olduğundan.

Google Chrome kapatılan pencereleri geri getirme

Chrome kapatılan pencereler nasıl açılır? Sorun olduğunda tekrar Chrome açınız. İlk yapacağınız 3 noktayı tıklamak ve “Geçmiş” seçeneğine tıklamak. Geçmişe geldiğinizde en baştaki yazı en son kapatılan yazısının hemen altındaki …sekme. Yani kapatılan kaçtane sayfa varsa o sayfaların toplamı yer alır. Örnek 48 sekme. Bu seçeneğe tıklayıp sayfaların açılmasını bekleyin. İşlem bu kadar…

Chrome yanlışlıkla kapatılan pencereleri tekrar açma

Google Chrome kapatılan pencereleri geri getirme

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Windows 8.1, Windows 7 ve Windows 10 yanlışlıkla kapatılan siteleri tekrar açma sorunu! Eğer bu yazı yoksa geçmişten geçmişe tıklayıp tarihler ve saatler incelenerek kapatılan siteleri bulunuz.

Bu haberimizde yanlıklıkla kapatılan siteleri geri alma nasıl yapılır resimli anlatımla göstermek istedik. Sorularınızı yorumla iletiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak