Çift Ekranlı YotePhone’nun Satış Fiyatı Belli Oldu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Biri lcd diğeri elektronik mürekkepli ekranı ile dikkatleri üzerine çeken YotaPhone‘nun satış fiyatı belli oldu. Hindistan’daki internet satış mağazası FlipKart üzerinden satılacak telefonun fiyatı 382 $ olarak belirlenmiş.

teknik destek

Genelde elektronik kitap okuyucularında gördüğümüz “e-ink” teknolojisini telefonlara getiren YotaPhone bu özelliğiyle oldukça sükse yapmıştı. E-ink teknolojisi, görüntüyü bir kere yarattıktan sonra bir daha enerji harcamıyor. Bu sayede elektronik kitap okuyucularının şarj ömrü bir aya kadar çıkabiliyor. Fakat elektronik mürekkep teknolojisinde, lcd ya da amoled ekranlardaki gibi arkadan aydınlatma olmadığı için, ışığın olmadığı yerlerde ekranda yazanı okumak mümkün değil. Fakat arka aydınlatmalı ekranlar, belli bir süre sonra gözü rahatsız ederken, e-ink ekranlar doğal kağıdı tamamen yansıtabildiği için normal kitap okumaktan farklı bir his yaratmıyor. Bu sayede uzun süre bir şeyler okumak isterseniz e-ink ekranlar gözünüze hiç bir şekilde zarar vermiyor.

yotaphone

YotaPhone’da iki tane ekran bulunuyor. Öndeki ana ekran 4.3 inç boyunda ve 1280×720 piksel çözünürlüğe sahip bir lcd panel. Telefonun arka kısmında ise, yine 4.3 inç boyunda ancak 640×480 çözünürlüğünde elektronik mürekkepli bir ekran bulunuyor. Arka ekran, sürekli açık duruyor ve her hangi bir uygulamadan bildirim geldiği zaman ekrana yansıtıyor. Mail, sosyal ağlar, takvim ya da  hava durumu gibi bildirimleri sürekli takip edebiliyorsunuz. Elektronik ekran teknolojisi sayesinde sadece yeni bildirim geldiğinde şarj harcayan ekran, bildirimi 1 kez yükledikten sonra, yeni bildirim gelmediği sürece açık olsa bile şarj harcamıyor.

Telefonun donanımına bakacak olursak; YotaPhone 1.7 gHz hızında çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 MSM8960T Krait 300 işlemciye sahip. Telefonda Adreno 320 GPU, 2 GB RAM, 13 MP arka ve 1 MP ön kamera bulunuyor. Telefonda 32 GB depolama kapasitesi bulunurken 4G desteğine sahip cihaz, Android 4.2.2 yüklü olarak geliyor. Telefonun batarya kapasitesi ise 1800 mAh olarak belirlenmiş. YotaPhone’un diğer ülkelerde ne zaman satışa çıkacağı şu an için bilinmiyor. YotaPhone hakkında ne düşünüyorsunuz?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!