Cihaz sınırı aşıldı maalesef bu cihaza YouTube Premium ile kullanım izni verilemiyor

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

YouTube cihaz sınırı aşıldı hatası için çıkan uyarı metnine baktığımızda maalesef bu cihaza YouTube Premium ile kullanım izni verilemiyor sorunu oluştuğu yazılı. Kullanım yaparken aynı anda belli cihaz sayısına izin verildiği anlamını taşıyor. Peki kaç cihaz aynı anda kullanabilir?

Teknoloji destek

YouTube Premium ve Music üyeleri internet olmadığından aynı anda 10 cihaza kadar kullanım imkanına sahipler. Sınırı aşıldığında video indirmeye çalışıldığında ilk kullanan kişinin izni iptal edilecek.

Yukarıdaki şekildeki durum için bir yılda maksimum 4 kere yapma izni veriliyor. Bu sınırda dolduğunda “Maalesef bu video çevrimdışına alınamıyor hatası” ekrana gelir.

Sınırlama sıfırlanana kadar hiçbir şekilde indirmeye izin verilmez.

YouTube cihaz sınırı aşıldı hatası

YouTube neden cihaz sınırı aşıldı sorunu çıkmakta şeklinde gelen soruların sayısının az olduğunu düşünüyoruz. Geliştirici zaten yeteri kadar kullanım imkanı sunduğunu düşünmekteyiz.

Bu cihaza kullanım izni verilemiyor hatası YouTube uygulamasında daha sık görülmekte. Bilgisayardan pek karşınıza çıkacağını düşünmüyoruz. Uyarı alanların ortak kullanım yaptığı anlamı taşır. Diğer kullanıcılarla görüşerek gerekli sayıya düşülmesi yeterli olacak. Acil durumlarda şifrenin değiştirilmesi işinize çok yarayacaktır.

Neden cihaz sınırı çıkıyor diyenlere aşağıdakileri bırakıyoruz:

  • Anlık kullanım sayına ulaşılması.
  • Bilmediğiniz yerlerde açık kalan oturumlar.
  • İzinsiz birileri kullanım yapabilir. Şifre değişimini yapabilirsiniz.
  • Sistem arızaları veya uygulamanın versiyonunda sorun çıkması.
  • Şüpheli olarak görülen durumlarda böyle uyarılar çıkma olasılığı var.
youtube cihaz siniri asildi 2
YouTube cihaz sınırı aşıldı

Cihaz sınırı nasıl aşılır?

Kullanıcının şifre değiştirmesinden sonra duruma göre cihaz testi yapılabilir. Uygulamadan kaynaklı problemlerde kaldır yükle ve duruma göre eski versiyonlarından bir kaçıyla deneyebilirsiniz.

Sürekli bir şeylerin kurcalanması durumlarında böyle uyarı çıkıyorsa hiç bir şey yapmadan bir kaç saat geçmesi beklenebilir. Belki gün boyu.

Geliştiriciye durum bildirimi için gerekli alanların doldurulması gerekebilir. Manuel bağlantı doldurarak talep edilecekse sitemizdeki konular incelenebilir.

Unutmadan bazen çıkan uyarıların sistem arızalarından kaynaklı olduğu zamanlar vardır. Böyle durumların analizi için farklı cihazla, internetle ve farklı bir bölgede deneme yapılması gerekebilir.

Uygulamadaki aksaklıkların görülmesi

Güncellemelerle beraber çıkabilen sorunlardan biri farklı nedenlerde çıkacak uyarıların karşınıza çıkması. Böyle bir şeyi farklı bir uygulamada görmüştük. Gün içerisinde devam etti ve kendiliğinden ertesi gün düzelmişti.

Uygulamaların versiyonlarıyla alakalı çakışmalar ve uyumsuzluk görülmesi gibi durumlarda farklı cihaz ve sürümlerle kesinlikle denenmesi gerekiyor. Açılan oturumunda kapatılarak test etmeniz önerilir.

Diğer bir şeyse telefon içerisinde uygulamalarda yapacağınız bir işlem. Ayarlardaki uygulamalar alanına girip, YouTube’ yi bulup ve içerisindekileri çalıştırmanız yeterli olacak. Her seçeneğin peşinde deneme yaparsınız ve sıkıntı çıkıyorsa diğerine geçersiniz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.