Çikolata Yazan 3D Yazıcı CocoJet Karşınızda!

media 13911

Teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki, daha bir iki yıl önce 3D yazıcıların dev boyutlarda ve on binlerce TL fiyatlara sahip olduğunu, ancak günümüzde bilgisayar boyutlarında ve 100TL’ye bile satın alınabiliyor olması bunu çok iyi izah ediyor. İlk etapta sanayide kullanılan 3D yazıcılar, sağlık alanında da çığır açarak insan organlarını dahi yazabilir duruma geliyorlar. Peki tadı damağımızda kalacak bir şey yazdırmak istersek?

Andronova

3D Systems ve The Hershey Company tarafından geliştirilen CocoJet isimli yeni 3D yazıcı, istediğiniz görünümde çikolatayı yazarak teknolojiye yeni bir tat getiriyor.

Koyu, sütlü veya beyaz çikolatayı kullanabileceğiniz CocoJet ile yazılımı yardımıyla kolaydan karmaşık formlara kadar istediğiniz görünümdeki çikolatanın yazdırılma işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Aşağıdaki videoda CocoJet ile 3D çikolata yazılışını izleyebilirsiniz:

8gyKmB6RK-4″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın