Çin Mobil Devi ZTE Grand S2’yi CES 2014’te Tanıttı

Çin Hükumeti destekli ZTE, yaptığı telefonlar ile Çin’de rekorlar kırmaya devam ederken firma global pazarda özellikle Apple ve Samsung ile rekabet etmeyi amaçlıyor. Ülkemizde telefonlarını göremesekte ürettiği telefonlar ile hem bütçe dostu hemde performans anlamında en iyiyi sunabiliyor. Herkesin şunu çok iyi anlaması gerekiyor ki herkesin bir telefona 2000 TL verme tek tercihi olamayabiliyor. Bu yüzden orta fiyat segmentinden her zaman en iyisi bekleniyor. Özellikle Çin menşeli telefonlarda bu açığı çok iyi kapatabiliyor.

Andronova

ZTE Grand X Quad ile çok iyi satış rakamları yakalamıştı, Blade serisi telefonlarının da başarılı olduğu bir dönemden sonra Nubia z5S ve Nubia Z5S Mini telefonlarını piyasaya sunarak Çin’de en kısa sürede en çok satılan telefon kategorisinde satış rekorları kırmıştı.

ZTE CES 2014’te Grand S2 telefonunu da tanıtarak yeni bir amiral gemisi telefonuna imza attı. TElefonun genel özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • 5,5 inç Full HD IPS panelde 401 ppi
  • Snapdragon 800, Adreno 330 grafik birimi
  • 16 GB Hafıza, 2 GB Ram
  • Micro SD desteği
  • 13 megapiksel arka 2 megapiksel ön kamera
  • Android 4,3 işletim sistemi
  • 3000 mah batarya

Telefonun tüm bu özelliklerinin yanında en önemli özelliği ise kullanıcısının sesini tanıyabilmesi. 3 kişiye kadar ses analizi yaparak ekran kilidi yada yüklü bir programı açabilmesi sesli asistan hizmetine bambaşka bir boyut kazandırıyor. Farklı dil desteği olup olmayacağı henüz belli değil ama global pazarda yer almak isteyen ZTE’nin ne yapıp edip bu desteği sağlaması gerekiyor yoksa bu kullanıcı deneyiminin “Siri” deneyiminden ileri gitmeyecektir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.