Çinli Üreticiler 2K Çözünürlüğü Akıllı Telefonlarda

Andronova

Çinli Üreticiler 2K Çözünürlüğü 2014’te Akıllı Telefonlarda Standart Haline Getirecek!

Önümüzdeki yıl mobil cihazlarda yaşanacak çekirdek ve megapiksel rekabetine ekran çözünürlüğünün de dahil olması bekleniyor. Şu an için Galaxy S5 ve Vivo Xplay 3S modelleri için 2K ( 2560 × 1536p) çözünürlük dillendirilmeye başlandı. Samsung cephesinde olmasa bile Çinli Vivo firmasının 2K çözünürlü seviyesine geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

İsmi geçen iki üreticinin yanı bir şirketin daha eklenmesi bekleniyor. Çinli bir diğer mobil cihaz üreticisi Meizu bir süre önce Exynos octa 5410 işlemcisine yer verdiği ve Full HD ekranla donattığı MX3 modelini tüketicilerin beğenisine sunmuştu. Telefon kısa süre önce satışlara başlamış olsa da, kullanıcıların forum üzerinden Muizu CEO’suna bir sonraki amiral gemisi modelin tanıtım tarihini sordu.

CEO tanıtım tarihini ilişkin detaylardan ziyade telefonun ekran boyutu ve sahip olduğu çözünürlük seviyesini açıklığa kavuşturdu. Meizu MX4G ismini alacak telefonda 5.5-inç boyutunda 2560 × 1536p çözünürlüklü ekrana yer verilecek. Bu sayede çözünürlük seviyesinde 500ppi barajı aşılmış olacak.

Telefonun tanıtım tarihi muhtemelen yine yılın üçüncü çeyreğinde gerçekleşecek ve bu defa 4G özelliğinden dolayı Qualcomm cephesinden bir işlemcinin kullanılması ön görülüyor.

Chromebook Pixel, Nexus 10 ve Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition gibi 10-inç ve üzeri ekrana sahip cihazlarda söz konusu ekran çözünürlüğü kullanılıyor, ancak 5.5-inçlik bir ekranda 2K çözünürlüğe geçmek şu an için gerekli mi bilmiyoruz.

Meizu-MX4G

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir