Clubhouse şifremi unuttum mail adresini değiştirme

Andronova

Clubhouse şifre sıfırlama telefonda uygulama üzerinden yapamayanların yapması gerektiği ve aklımıza gelen işinize yarayacak seçeneklerden bahsettik.

Clubhouse şifre değiştirme işleminde direk site tarayıcıyla nasıl yapılacağını anlatacağız. Dikkat etmeniz gerekenlerden bir kaçı kullanılan parolanın zorluğu ve şüpheli görülebilecek eylemlerden uzak durmanız olacak.

İşlem yaptığınız sistemin güvenliğinden emin olunuz ve her yerde kullandığınız parolaları önem verdiğiniz yerlerde kullanmamaya özen gösteriniz. Her daim ek giriş seçeneklerinden faydalanılmalı ve varsa telefonla sms doğrulama kod özelliğinden yararlanılmalı.

Kullandığınız giriş seçeneğine artık bağlantınız bulunmuyorsa belki kimlik doğrulamasına talep gönderilerek sunulabilir. Clubhouse mail şifremi unuttum yazarak yardıma ihtiyacı olanların her iki yerinde destek kanallarını zorlamalarını öneriyoruz. Bu platformların Türkiye üzerinde bir destek kısımları olmadığından her hizmette olduğu gibi sunulan seçeneklerin değerlendirilmesi gerekiyor.

Clubhouse sıfırlama için yapacağınız işlemlere resimli anlatım şekilde yer verdik. Takip edeceğiniz sıralama şöyle:

  1. Chrome kullanılarak app.clubhouse.io/reset sayfasını açınız.
  2. Kullanılan e-posta adresinizi yazınız ve “Email reset code” butonuna tıklayın.
  3. “Reset code emailed” yazısı geldiyse (Kodu sıfırlayın)
  4. Yeni şifre girmeniz için gerekli alan açılacak. Kullanacağınız örnek RH9k-3?b/& gibi olabilir ve 13 karekterin altı olmamasını öneririz. Tabi hesabınız sizin için önemliyse.

Şifremi değiştiremiyorum şeklinde yardım isteyenlere yapabileceğimiz ne gibi kontroller yapılabilir bunlardan bahsedeceğiz. 

  1. Sık değiştirenler ve sık yanlış şifre girenler geçici engel çıkarabilir.
  2. Aynı anda veya yakın aralıklarda farklı internetle ve cihazlarla giriş yapılması şüphe doğurabilir.
  3. Giriş yaptığınız cihaza veya bilgisayara virüs bulaşmasından dolayı kısıtlamalar olabiliyor.
  4. Açık olan bir cihazdan ek giriş seçeneğinin eklenmesiyle geçici bir çözüm sağlanabilir.
  5. Banlanma ve ceza durumlarında destek talebi açılabilir. Hesabınıza giriyorsunuz ama şifre değişmiyor ise profilde bir şeylerin değiştirilip kayıt edilmesiyle bir uyarı geliyorsa işte burada bir yaptırım söz konusu diyebiliriz.
  6. Uygulamadan ve bilgisayar kullanılarak denenebilir.

Bir türlü ulaşamıyorum şikayetinde bulunanların bazılarında resmi şekilde savcılık üzerinden işlem yapacaklarını söylüyor. Zorunlu veya paralı olarak kullanılmayan hizmetlerden dolayı bir sonuca ulaşılmayacağını düşünüyoruz. 

Clubhouse şifremi unuttum mail adresini değiştirme

Clubhouse şifre sıfırlama


Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 16:27

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir