Çok Yakında Windows Uygulamaları Android’te Çalışacak!

media 12600

Akıllı telefonlar için geliştirilen ve bu pazarın en büyük kullanım oranına sahip olan Google’ın Android işletim sistemi, uygulama marketi Google Play Store üzerinde hali hazırda 1.5 milyondan fazla uygulamaya sahip.

teknik destek

Microsoft’un da bu alanda attığı önemli adımla çoklu platform desteğine kavuşan Windows 10 sürümü, pazardaki pay oranlarında önemli değişikliklere yol açacağa benziyor.

Microsoft’un attığı önemli adımlardan bir tanesi de, Android ve iOS uygulamaların yeni Windows 10 Mobile cihazlarda da çalışmasını sağlayacak yeni altyapıyı hazırlıyor olmasıydı. Bu konuda “Windows 10’da Android ve iOS Uygulamaları Çalışabilecek” başlığında yayınladığımız haberimiz ilginizi çekebilir.

Bu hamleye karşılık, şimdi Android tarafında da önemli hareketlilik meydana geliyor. CodeWeavers firması, Windows uygulamalarının Linux ve Mac OS X‘te çalışması için geliştirdiği WINE adındaki Windows uygulamalarının Android‘te de çalışmasının önünü açacak bir proje üzerinde çalışıyor.

windows-uygulamalari-android

CrossOver for Android (Android için CrossOver) uygulamasının deneme sürümünü yayınlayan CodeWeavers, sistemin bu senenin sonuna kadar hazır hale geleceğini belirtti.

CrossOver ve Wine for Android, ARM işlemcili cihazlarda çalışamayacak ve bunun yerine sadece x86 işlemcisine sahip Android cihazlarında çalışacak.

Bu sistem sayesinde, milyonlarca Android kullanıcısı için önemli bir kapı daha açılmış olacak. Dört gözle bekliyor olacağız.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın