Nexus 7 (2013), GPS ve Çoklu Dokunmatik Gibi Sinir Bozucu Sorunların Çözümü için Güncelleme Almaya Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google, Android tablet dünyasına yeni bir soluk getiren Nexus 7’yi hem işlemci hem de tasarım anlamında elden geçirerek geçtiğimiz ay düzenlenen mini bir etkinlik kapsamında Android 4.3 ile beraber resmiyete kavuşturmuştu. Birçok noktada sağlanan gelişmeler neticesinde, tablet geniş bir kesimin beğenisini kazanırken, Yeni Nexus 7 halihazırda Play Store ve kimi perakende zincirleri tarafından satışa sunulmuş durumda.

Andronova

Büyük bir heyecanla Android tarafındaki en güçlü tabletlerden biri olan Yeni Nexus 7’yi bekleyen kullanıcılar, cihazların kendilerine ulaşması sonrası dikkat çeken iki sorunla karşı karşıya kaldı. Bunlar ilki GPS bağlantısında yaşanan bağlantı sorunu olurken, bir diğer ise çoklu dokunmatik esnasında ekranın bir süre tepkisiz kalmasıydı.

GPS bağlantısı aktif edildiğinde konumu kısa süre içerisinde tespit ederken, belirli bir süre sonra bağlantı kopuyor ve sürekli konumu tarama modunda kalıyor. Dokunmatik ekran sorunu ise kullanıcıların en fazla canını sıkan gelişme. Alt bölümde yer alan videodan da anlaşıldığı üzere çoklu dokunmatik esnasında hayali dokunmaların tablet ekranında yer aldığı görülüyor.

Konunun forumlarda tartışılması üzerine Google, durumun inceleneceğini ve soruna ilişkin çözümün kısa süre içerisinde kullanıcılara sunulacağını bildirdi. Bahsi geçen sorunların çözümüne ilişkin güncelleme paketinin dağıtımına başlanırken, güncelleme neticesinde Android 4.3 sürümü JSS15Q yapı numarasına kavuşuyor.

Yeni Nexus 7 tablete sahipseniz, Ayalar> Tablet Hakkında> Sistem güncellemeleri sekmesinden güncelleme kontrolü yapabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.