Corning’in Yeni Ultra Dayanıklı Cam’ı “Proje Phire” Geliyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Çizilmeye dayanıklı Gorilla Glass ekranlarıyla bir çok üst segment akıllı telefonun ekranını koruyan Corning firması, “Project Phire” kod adıyla yeni ultra çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı cam malzemesine ait bilgileri paylaştı.

Corning’ten James Clappin’in New York’ta yaptığı duyuruda, “daha önce safir’in dayanıklılık performansı açısından iyi olduğunu söylemiştik ancak bu düşmelerde pek etkili olmuyordu, bu sebeple yeni darbelere ve düşmelere karşı süper dayanıklı cam teknolojisini geliştirdik.” şeklinde açıklama yaptı.

Apple, Samsung ve bir çok üreticinin akıllı telefonlarında kullandığı mevcut Gorilla Glass 4’ten çok daha dayanıklı olan bu yeni safir camın, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta kullanılması planlanmıştı ancak bazı malzeme sorunları sebebiyle iptal edildi.

Corning’in yeni düşmeye dayanıklı camının önümüzdeki yılki üst segment amiral gemilerinde kullanılmaya başlanması planlanıyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir