Corning’in Yeni Ultra Dayanıklı Cam’ı “Proje Phire” Geliyor!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Çizilmeye dayanıklı Gorilla Glass ekranlarıyla bir çok üst segment akıllı telefonun ekranını koruyan Corning firması, “Project Phire” kod adıyla yeni ultra çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı cam malzemesine ait bilgileri paylaştı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Corning’ten James Clappin’in New York’ta yaptığı duyuruda, “daha önce safir’in dayanıklılık performansı açısından iyi olduğunu söylemiştik ancak bu düşmelerde pek etkili olmuyordu, bu sebeple yeni darbelere ve düşmelere karşı süper dayanıklı cam teknolojisini geliştirdik.” şeklinde açıklama yaptı.

Apple, Samsung ve bir çok üreticinin akıllı telefonlarında kullandığı mevcut Gorilla Glass 4’ten çok daha dayanıklı olan bu yeni safir camın, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta kullanılması planlanmıştı ancak bazı malzeme sorunları sebebiyle iptal edildi.

Corning’in yeni düşmeye dayanıklı camının önümüzdeki yılki üst segment amiral gemilerinde kullanılmaya başlanması planlanıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir