Corona aşı ücreti tek doz fiyatı açıklandı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Corona aşı fiyatı açıklandı ve iki doz halinde kullanıma çıkacak. Toplamda tahmini 39 dolardan uygulanacak aşı için testler olumlu gidiyor. Gelecek yıl satışa çıkması bekleniyor.

Ad imageAd image

İlk günden beri aşı hakkında çok şeyler söylendi ve şimdilerde ise COVID aşı fiyatı konuşulur oldu. Almanya’ da yer alan ve kurucuları Türk olan bir şirketin aşı çalışmaları ara ara gündeme geliyordu ve yeni bilgiler ise aşı fiyatı konusunda oldu. Pfizer / BioNTech geliştirdiği aşı çalışmaların %90 başarı oranına sahip olduğu söyleniyor.

Pfizer, Amerika merkezili bir şirket ve ortak proje ile ciddi başarı elde ettikleri vurgulanırken BioNTech’ in başında olan iki Türk dikkat çekmekte. Son gelişmelere göre Rusya’ da önemli başarı elde ettiğini açıkladı. Hatta belki Türkiye’ de üretimle alakalı bir anlaşma yapılabilir.

Corona aşı ücreti 19,5 dolardan satışa çıkabilir. 2021 Yılı içerisinde tahmini ilk çeyreğinde başlanılacağı söyleniyor. Tabi yerli aşı çalışmalarının ve başka ülkelerin çalışmalarındaki başarı oranı bu fiyatları değiştirebilir.

Korona aşı ücretiyle alakalı yeni gelişmeler olacağını düşünüyoruz ve bazı yoksul ülkeler için belli oranda ücretsiz uygulanacağını düşünüyoruz.

Ad imageAd image

Corona aşı ücreti tek doz fiyatı açıklandı

Bilmeyenler için virüs hakkında önemli bir bilgi ise ciğerlere inmediği sürece normal grip benzeri bir süreç yalanabiliyor. Çok ağır geçmeyeceğini belirtelim. Tabi yaş ve kronik hastalıklara göre bu değişebiliyor. İlk günlerde pek farkında olmuyorsunuz ve zamanla kırgınlık, eklem ağrıları, baş ağrısı (2-3 gün), ateşleme (1-2 gün), bir iki gün ishal (çoğunda görünmeyebiliyor), tat / koku sorunu ve nefes almada sorun yaşanabiliyor. Nefes darlığı bazen 1-2 hafta sürebiliyor. Öksürük olanlarda 3-4 haftayı bulabiliyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir