Corona virüs destek hattı yayında

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Corona virüs danışma hattı, Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirildi. Virüsle alakalı bilgilendirme yazılarını ve videoların bağlantısını içeren bir hizmet.

Sponsorlu reklam

Dünyayı saran Corona virüsü için ülkemizde önemli çalışmalar yapılmakta. Bunlardan biri olan 184 Sağlık Bakanlığı’nın çağrı merkezi ve “Hayat eve sığar uygulaması” dışında şimdide WhatsApp danışma hattı olarak virüsle ilgili bilgi desteği vermekte. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Corona danışma hattı 184 ve sıralamaya göre dönüş yapılmakta.

Sponsorlu reklam

Mesaj attığınızda ilk cevap verilen mesaj otomatik yanıttır ve hattın sadece “COVID 19” için bilgi verilebileceği belirtilmekte. Sonrasında sohbet başlatılmakta.

Sizinle alakalı bir sağlık durumu varsa 1 olarak yazmanız isteniyor, yoksa sadece bilgi alacağım diyorsanız bu seferde 2 yazmanız yeterli. Bu işlemlerde geniş çapta bilgi dökümanı sunuluyor ve videolarla karşılaşıyorsunuz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Uygulamayı boş yere meşgul ettiğinizde uyarı alabilir ve çok ileri gidildiğinde yasal bir süreç uygulanabilir. Bu hizmet özellikle hastaneye gidemeyecek durumda olanlar ve durumundan emin olmayanlar için önem arz edebiliyor. Virüse yakalananlar için gerekli yönlendirmeler yapıldığı bu hizmeti incelemenizi öneriyoruz. 

Günümüzde bilgi kirliliği almış başını giderken böyle hizmetler her alanda olması gerektiğini düşünüyoruz.

Corona WhatsApp hattı kullanımı

  • İlk açıldığında bilgilendirme mesajı açılmadı ise her hangi bir şey yazın
  • Ekran 1 ve 2 bilgisi açılacak
  • Yönlendirmenize göre size seçenek sunulacak
  • Örnek 2 yazdıysanız ilgili başlıklar açılacak
  • Alt bir başlık açıldı ise seçip m yazarak detaylarına ulaşacaksınız
Corona WhatsApp hattı kullanımı
Corona virüs danışma hattı yayına girdi
Corona WhatsApp danışma hattı
Corona için WhatsApp danışma hattı

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak