Cortana Android İçin Tam Sürüm Olarak Yayınlandı!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Microsoft’un uzun süredir üzerinde çalıştığı sanal asistanı Cortana, Andorid ve iOS cihazlar için beta sürümünden sonra şimdi tam sürüm olarak yayınlandı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İlk olarak sadece Windows işletim sistemi için özel olması planlanan Microsoft‘un sanal asistanı, daha sonra alınan kararla tüm işletim sistemlerine uyarlanmaya başlanmıştı. Bir süredir beta sürümüyle yayında olan sanal asistana yönelik son olarak Beta APK dosyasının yer aldığı “Cortana APK Dosyası Android İçin Sızdırıldı” başlıklı haberimizi inceleyebilirsiniz.

Ayrıca sizler için daha önce yayınladığımız, Google Now, Siri ve Cortana‘nın yer aldığı detaylı akıllı sanal asistanları karşılaştırma haberimiz de ilginizi çekebilir.

microsoft cortana goruntu1
Cortana Android İçin Tam Sürüm

Google Now ve Siri arasında yer alan ve diğer sanal asistanların yanında oldukça güçlü bir alternatif olan bu sanal asistan ile, hatırlatmalar, arama, bilgi edinme gibi bir çok işlevi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Cortana İndir

Microsoft’un sanal asistanını Andorid ilgili resmi mağazalardan indirmeniz önerilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Ancak belirtmek isteriz ki Microsoft, sanal asistanını şimdilik sadece ABD ve Çin kullanıcıları için uygulama marketlerinden indirilebilir kılmış. Eğer ülke kısıtlamasına takıldıysanız, Android APK dosyasını tıklayarak indirebilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak