Cosa kurulum tamamlanamadı hatası

Cosa termostat kurulumunda "kurulum tamamlanamadı" hatası geliyor ve Cosa kurulumu tamamlayamıyor musunuz? Cosa' da arıza yoksa modem kablosuz ağ ayarlarıyla çözümü sağlanacak.

teknik destek

Cosa kurulum tamamlanamadı nedir? Kurulum sorunu bir ihtimal Cosa arızalandığında çıkabiliyor. Cosa kurulumda Cosa ağı görünmüyor ve bağlantı yapılamıyor. Ama genel nedeni modem ayarlarının doğru yapılandırılmamasından kaynaklı. Cosa çalışması için modem ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor.

Bu yazımızda örnek modem markamız Tılgın olacak. Bizde sorun çıkaran Tılgın Fiber modemdi. Aşağıdaki ayarların bazıları sadece Tılgın modem için geçerli. Airties, TP-Link, Zyxel, Huawei, ZTE ve diğerleri için ortak ayarlarda aşağıda paylaştık.

Not: Modem kablosuz ağ ayarlarını yapılandırdıktan sonra Cosa istasyonu resetleyip yeniden Cosa kurulumu yapılması gerekebilir.

Cosa kurumu için modem ayarları

Modemin arayüzüne girmek için Google Chrome açıp 192.168.1.1 yazarak enter yapınız. Kullanıcı bilgilerine ad admin şifre genelde admin. Ama bazen ttnet veya turktelekom olabiliyor.

Cosa kurulum tamamlanamadı hatası

Cosa kurumu Tılgın modem kablosuz ayarları

Kablosuz yazan butona tıklayınız. “Ayar” sonra SSID başlık altında modem kablosuz ağ adına tıklayınız. Bizde Tılgın. Güvenlik başlığına tıklayıp sağ güvenlik ayarlarında WPA2 WPA seçeneği seçilecek. Alt kısım TKIP CCMP olacak. İşlem tamam ise son bir adım kaldı. Tekrar kablosuzdan “PHY” başlığı altında “Ayar” mod’ dan “802. 11 bgn 2.4 GHz 20 MHz” olanı seçiniz. Sonra “Kanal” başlığındaki ilgili kutucuğu işaretleyip sonra “Aşağıda” kutucuğunu işaretleyiniz. “Ana kanal” “6” olarak değiştiriniz. “Uygula” ve yukarıdan “Ayarları kaydet” yapınız.

Cosa kurulum tamamlanamadı nedircosa kurulum hatasıCosa tılgın modem ayarları

Ayarları harfiyen yaptıysanız artık Cosa kurulumunu sorunsuz yapabilirsiniz. Diğer modemler için aşağıdaki adımları uygulayınız. Sorun olursa Cosa resmi sitesindeki ilgili modem ayarlarını inceleyin.

Kablosuz adında her zaman Türkçe karakter olmadan yazınız. Ve ağ adında boşluk olmamasına özen gösteriniz. Örnek Turk-telekom olabilir. Şifre olarak 13 ve üzeri karakter kullanılabilir. Karışık bir şifre güvenlik için önerilir.

Şifreleme tipi WPA 2 WPA olarak seçilecek. Kanal 6 olarak kullanılsın. Sorun olursa 11 olarak değiştiriniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir