COVID pozitif olanlara elektronik bileklik

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Corona ile mücadele için alınan önlemlere bir yenisi ekleniyor. Karantina içerisindeki vatandaşlara elektronik bileklik takılması gündemde.

Sponsorlu reklam

Sağlık Bakanı, Corona testi pozitif çıkanlar için yeni bir uygulamadan bahsetti ve uygulamaya alınması için hazırlıklar sürüyor. Karantinaya alınanlar için elektronik bileklik dönemi geliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Virüsle mücadele için yeni bir yöntemin yakında kullanıma alınacağı haberi bugün tekrar gündeme geldi. Elektronik bileklikle takip sisteminin devreye alınmasıyla vatandaşlar daha rahat takip edilebilecek.

Sponsorlu reklam

Yeni dönemin kesinlikle hayata alınacağı vurgulanıyor. Lakin farklı modeller de gündeme geldi. Örnek pozitif olan her bireyin evde bileklik takması ve bir diğer öneri ise eve bir cihaz konularak aynı şekilde takip edilmesi. Evden ayrılan olduğunda ilgili birime alarm şeklinde iletilmesi.

Cihazda belirli alanlar aşıldığı zaman cihaz uyarı gönderiyor. Uzaklaştıkça duruma göre alarm veriliyor. İlgili cihaz yerinden oynatıldığında yine ilgi birime uyarı gidiyor. Tabi henüz hangisi kullanılacak netleşmedi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Daha faydalı olan uygulamanın hayata alınacağı açıklaması aktarılırken tahmini yakında belli bölgelerde testlere başlanılacağını düşünüyoruz.

COVID pozitif olanlara elektronik bileklik

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak