Custom ROM atmadan Android'te Firefox OS nasıl kullanılır? [Video Anlatım]

Android custom ROM atma işleminden önce Firefox OS ile nasıl kullanılır yani nasıl işlem yapılır video anlatımı yazımızda bulacaksınız. Uygulamayı telefona indirin.

teknik destek

Her şey 1996 yılında akıllı telefonlar için geliştirilen ilk mobil işletim sistemi Palm OS ile başladı. Artından Windows CE ve Symbian ile popülerleşen geçiren akıllı telefonlar, iOS ve Android işletim sistemiyle evrim geçirdiler. iOS ve Android sonrası “diğerleri” yok olmanın eşiğine gelirken, bu pazarda yer almak isteyen bazı firmalar kendi mobil işletim sistemini hazırlamaya başladılar. Custom ROM için önemli yol haritası oldu.

Samsung, Tizen OS ile Android’e rakip olmak isterken, diğer taraftan Ubuntu Touch işletim sistemi ve Mozilla’nın FireFox OS mobil işletim sistemi de kendini göstermeye çalışıyorlar. Bu yazımızda diğerler mobil işletim sistemlerinin yanında, internet tarayıcısı kadar yaygın olmadığı için pek bilmediğimiz Mozilla tarafından hazırlanan FireFox OS’u, Android cihazlarda denemenize olanak sağlayan apk dosyası sayesinde kurarak inceleyeceğiz.

Custom ROM yüklemeden Firefox OS işlemi

ARM tabanlı herhangi bir Android cihazda deneyebileceğiniz 70MB boyutundaki apk dosyasını indirerek Android cihazınızda FireFox OS deneyimini yaşayabilirsiniz.

Firefox OS’u Android’te nasıl deneyebileceğinize dair videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 14:11

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir