Cyanogen, 2.5GHz Hıza Ulaşan Snapdagon 800 (8974AC) İşlemcili Telefon Üzerinde Çalışıyor!

media 16177

Kurumsal bir yapıya bürünen Cyanogen, bir süre önce Çin’in parlayan yıldızlarından Oppo ile bir ortaklık yaptığını duyurmuştu. Söz konusu ortaklık neticesinde Oppo N1 isimli akıllı telefon, CyanogenMod ön yüklü versiyon  şeklinde de tasarlandı. CyanogenMod ROM taşıyan Oppo N1 aralık ayında sınırlı sayıda satışa sunulacak.

Andronova

Oppo ile Cyanogen arasında yapılan ortaklığın sadece bununla sınırlı kalmadığı bildiriliyor. İddiaya göre Cyanogen kendi referans telefonunu üretmek istiyor ve geliştirici grubun (şirketin) donanım ortaklığını Oppo üstelenecek.

Cyanogen’ın bir numarası Steve Kondik’in Google+ hesabı üzerinden Oppo Başkan Yardımcısı Pete Lau ile çektiği bir görseli yayınlaması, “Yüksek kaliteli donanım sunan ve yazılım desteği CyanogenMod tarafından desteklenen bir telefon için vizyonumuzu tartışmaya başladık. Birlikte bir ürün oluşturmak için yola koyulduk” şeklinde bir ifade kullanması Cyanogen’ın kendi markasını taşıyan akıllı telefon üzerinde ciddi bir planlama içerisine girdiğini gösteriyor.

GSMArena’nın güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre söz konusu telefon Nexus 5‘te olduğu gibi uygun fiyatlı bir yapı sergileyecek. Telefonun ayrıca dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinin 2.5GHz frekans saat hızına ulaşan 8974AC versiyonundan güç alacağı bildiriliyor. Gizemli telefona dair bilinenler şu an için bunlar. Cyanogen markalı akıllı telefon oldukça heyecan verici görünüyor.

Not: Haber görseli Oppo N1’e aittir.

gsmarena_001

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın