Cyanogen C Turunda 80 Milyon Dolar Daha Yatırım Aldı! Olaylar Değişiyor!

Cyanogen C Turunda 80 Milyon Dolar Daha Yatırım Aldı! Olaylar Değişiyor!
müşteri hizmetleri

Android telefonları için CyanogenMOD ismindeki son olarak 12'inci versiyonuna kavuşan özel (custom) ROM geliştiren Cyanogen, yatırım turlarına devam ediyor. Google'sız Android'in hayallerini kuran Cyanogen, yatırım arayışındaki C turunda aralarında Twitter, Qualcomm'un da bulunduğu firmalardan 80 milyon dolar daha yatırım aldı. Microsoft'tan aldığı 70 milyon dolarlık yatırımın ardından, yeni yatırımı yapan firmaların arasında, Twitter Ventures, Qualcomm Incorporated, Telefónica Ventures, Smartfren Telecom, Index Ventures, Access Industries, Rupert Murdoch, Vivi Nevo ve irili ufaklı bir çok firma bulunuyor. Google adeta bir şeytan olduğunu düşünen ve bu yatırımla birlikte açıklama yapan Cyanogen'in CEO'su Kirt McMaster, "Biz Google'ın kafasına kurşun sıkıyoruz." şeklinde çok ilginç bir cümle kurdu. Son zamanlarda Cyanogen'in CEO'sunun bu tarz konuşmalarının dikaktleri çekmek ve adının duyulmasını istemesinden ibaret olduğunu düşünüyorum. Google'ın milyarlarca dolar yatırımla bu hale getirdiği Andorid'in, zaten açık kaynak kodlu olduğu gerçeğinin yanında, sadece Google'ın kendi servislerini Android ile sunması, Google'a savaş açılması için iyi bir argüman değil. Kaldı ki, Google'ın servisleri çoğu kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmakta ve artık bir ihtiyaç haline gelmekte. Cyanogen, birilerinin "hadi başarabilirsin, atla atla" gibi gazlarıyla bir yola çıkmış durumda. Bunun Andorid'e nasıl bir etkisi olacak hep birlikte göreceğiz.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

Androidi geliştiren google ise cyanogen googleyi saf dışı bırakıp kendisi geliştirmeye soyunmuş olabilir eğer başarırsa helal olsun üreticiler tarafını belli edecek ve bu sefer biz kullanıcılara yansıyacak.bence cyanogen heyecana kapılmış ve bindiği ağacı kesiyor

ByDirgen
ByDirgen - 6 yıl Önce

Microsoft'u Unutmayalım Cyanogen yazılımcılarına Onunda Doğrudan Yatırımı Bulunuyor Ve Ayrıca Android Yazılımı İçinde Önemli Patentli Yazılımları Var Bana Göre Cyanogen Yazılımcıları Android Üzerinde Değişiklikler Yaparak Google Kafa Tutması Büyük Yanlış Ama Şu Da Gerçek Ki İki Firmanın Oturduğu Denge Terazinin Sahibi Bana Göre Microsoft'tur..

baris
baris - 6 yıl Önce

Gücün bir tek elde toplanmasını bende istemem ne var ki androidli google ın zaten rakipleri var yani secim hakkı mevcut androidi bu hale getiren google o bu parayı ve calismayı yapmasa zaten şu an windows dan yada apple dan yazıyor olucaktık çoğumuz.cyanogen iyi bir şeyler yapabiliyirsa yapsın ama google ın hepsine öğretiği bir şey var her şeyi parayla satmanız gerekmiyor

Mehmet
Mehmet - 6 yıl Önce

Amaçları reklam yapmak ve şirketlerinin değerini artırmak. Android'in sahibi olan şirkete Android ile kafa tutmak garip doğrusu. Ayrıca Google servisleri gerçekten de kullanışlı. Her işimi görebiliyorum.

bugra soylu
bugra soylu - 6 yıl Önce

Cyanogen kac yıllık bır ısım ıs olusum valla helal olsun,hayretle ve kıskanarak izliyorum gelişmeleri.
helal olsun...

Ahmet Tanrıverdi
Ahmet Tanrıverdi - 6 yıl Önce

Yazınızın son kısmına katılıyorum.

note 4
note 4 - 6 yıl Önce

google lisansız programı olan android googsuz nasıl yapacaksın andoridi googledan satın alması lazım.
romları eskiden sade ve yalındı sınırları kaldırıyordu şimdi roomlarıda kasmaya başladı, google nun bunları bitirmesine gerek yok. samsung htc sony gibi markalar eski modelli telefonlara günceleme yaparsa zaten biter.

Ayhan
Ayhan - 6 yıl Önce

1.si googlesız android mümkün değil.Ne yapacaksın yani her yeni android tanıtıldığında onu googledan arındırıp mı vereceksin?EE adamlar google uygulamalarının lisansına izin vermezlerse başka platformlar için ne yapacaksın?
2.si googleın kafasına sıkmak demişler iyi hoş güzel para çekmek için açıklama yapıyorsun.Google yarın gider 1 milyar dolar verir seni satın alır hayallerin başlamadan bitiverir.

Androidi sadeleştirip modifikasyonlar uygulayarak googlea kafa tutmak bana son derece manidar geliyor.


Teknoloji haberleri