Cyanogen C Turunda 80 Milyon Dolar Daha Yatırım Aldı! Olaylar Değişiyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android telefonları için CyanogenMOD ismindeki son olarak 12’inci versiyonuna kavuşan özel (custom) ROM geliştiren Cyanogen, yatırım turlarına devam ediyor. Google’sız Android’in hayallerini kuran Cyanogen, yatırım arayışındaki C turunda aralarında Twitter, Qualcomm’un da bulunduğu firmalardan 80 milyon dolar daha yatırım aldı.

Andronova

Microsoft’tan aldığı 70 milyon dolarlık yatırımın ardından, yeni yatırımı yapan firmaların arasında, Twitter Ventures, Qualcomm Incorporated, Telefónica Ventures, Smartfren Telecom, Index Ventures, Access Industries, Rupert Murdoch, Vivi Nevo ve irili ufaklı bir çok firma bulunuyor.

Google adeta bir şeytan olduğunu düşünen ve bu yatırımla birlikte açıklama yapan Cyanogen’in CEO’su Kirt McMaster, “Biz Google’ın kafasına kurşun sıkıyoruz.” şeklinde çok ilginç bir cümle kurdu. Son zamanlarda Cyanogen’in CEO’sunun bu tarz konuşmalarının dikaktleri çekmek ve adının duyulmasını istemesinden ibaret olduğunu düşünüyorum.

Google’ın milyarlarca dolar yatırımla bu hale getirdiği Andorid’in, zaten açık kaynak kodlu olduğu gerçeğinin yanında, sadece Google’ın kendi servislerini Android ile sunması, Google’a savaş açılması için iyi bir argüman değil. Kaldı ki, Google’ın servisleri çoğu kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmakta ve artık bir ihtiyaç haline gelmekte.

Cyanogen, birilerinin “hadi başarabilirsin, atla atla” gibi gazlarıyla bir yola çıkmış durumda. Bunun Andorid’e nasıl bir etkisi olacak hep birlikte göreceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın