Cyanogen CM 11 ve CM 12’yi Tamamladı, Şimdi CM 12.1 ve Android M’e Odaklanıyor!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google’ın açık kaynak kodlu mobil işletim sistemi Andorid için, geliştiriciler kendi kişiselleştirilmiş ROM (Custom ROM)’larını hazırlayarak, kullanıcılara farklı seçenekler ve bazen üreticilerin dahi sunamadığı özellikler sunuyor veya yeni Android sürümlerini üreticilerden daha erken sunuyorlar.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İşte bu Custom ROM dünyasının lideri olan ve artık yüzlerce milyon dolarlık değere ulaşan Cyanogen, Android telefonları için geliştirdiği CyanogenMod ROM’larından CM 11 ve CM 12 Final sürümünü tamamladı ve şimdi CM 12.1 ve yeni duyurulan Android M sürümüne odaklanıyor.

Android 5.x Lollipop tabanlı CM 12 (CyanogenMod 12) sürümünün tamamlanmasının ardından şimdi Android 5.1.1 tabanında CM 12.1 nighly sürümlerine devam edecek ve Google’ın Android M’li yeni Nexus’larıyla benzer vakitlerde de Andorid M tabanlı CyanogenMod büyük ihtimalle CM 13 adı altında yayınlanacak.

Her ne kadar Google’sız Android diye tutturarak para kazanma hayalleriyle dikkatleri üzerine çekse de, Cyanogen, bir çok kişinin yeni Android sürümlerine erkenden kavuşmasını sağlayan başarılı bir şirket.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak