Cyanogen, Google’a Karşı Önemli Bir Hamle Daha Yaptı!

Andronova
Yazar Andronova
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Android işletim sistemi için, Google‘ın çıkartığı yeni sürümlerin üzerinde özelleştirerek geliştirdiği ve CyanogenMod isminde dağıtılan Custom ROM‘larıyla bir çok kişinin en son Android sürümünü kullanmasını sağlayan Cyanogen, “Google’sız Android istiyoruz” söylemiyle, zaten amacı olan şeyi başararak dikkatleri üzerine çekmişti.

Teknoloji destek

Diğer taraftan aldığı yüz milyonlarca dolarlık yatırımlar ve ortaklık haberleriyle de gücünü arttırmaya devam eden Cyanogen, şimdi Google‘a karşı önemli bir hamle daha yaparak, Amazon ve Qualcomm‘dan iki kaliteli mühendisi bünyesine kattı.

cyanogenmod

Bu kişilerden ilki, Amazon mühendislik lideri ve Yazılım Geliştirme Yöneticisi olan ve kendisine Cyaongen’de Dünya Geneli Mühendislik Başkan Yardımcılığı verilen Stephen Lawler. İkinci isim ise, Qualcomm’da Mühendislik Başkan Yardımcısı olan ve Cyanogen’de Küresel Sistemler Başkan Yardımcısı olarak atanan Karthick Iyer.

Bir çok dev tarafından yatırımlar alan ve Google’a karşı kullanılmak istenen Cyanogen’in ileride Android işletim sistemi için nasıl bir durum ortaya çıkaracağı merak konusu.

Teknoloji destek
ETİKET: ,
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir