Cyanogen ile Anlaşan Micromax, OnePlus One’ın Satışını Yasaklattı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xiaomi’den sonra One Plus One’ın da Hindistan’a yönelmelerinin ardından harekete geçen yerli üretici Micromax, Delhi Yüksek Mahkemesine ürünlerin yasaklatılması için başvurdu. Cyanogen ile yaptığı anlaşmanın ardından güçlenen Micromax, One Plus One’ın Hindistan’da satılmasını istemiyor.

Andronova

Dünya’daki en popüler özel ROM geliştiricilerinden olan Cyanogen, çıkardığı CyanogenMOD ROM’larıyla bir çok kişinin beğenisini kazanmış ve ROM’larına bir çok cihaz için verdiği destekle de popülaritesini günden güne arttırmıştı. One Plus ile anlaşarak CyanogenMOD’un yüklü geldiği One Plus One’dan sonra, Hindistan’da Micromax ile tek yetkili dağıtıcı olarak iş ortaklığına başlayan Cyanogen, One Plus One’da yazılımlarının yüklü olarak devam edeceğini ancak güncelleme desteğinin biteceğini söylemişti.

Durum öyle gösteriyor ki, görünenden daha kötü. Micromax, elinde tuttuğu Cyanogen’in tek yetkilisi kullanım hakkının olduğu sözleşmesiyle One Plus One’ın Hindistan’da Delhi Yüksek Mahkemesine açtığı davayla yasaklatılmasını sağladı.

One Plus’ın Cyanogen ile yatığı anlaşma, Çin hariç tüm dünyayı kapsamasına rağmen, Cyanogen’in Micromax ile yaptığı bu anlaşmaya karşın Cyanogen, Micromax ile Hindistan için yaptığı sözleşmenin, şartları değiştirerek yenilediğini ve sorun olmayacağını iddia etmesi düşündürüyor. Bu hamlelere karşılık ise One Plus’ın Cyanogen’e dava açması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.