Cyanogen ROM OS geliştirme yerine Modular OS programı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Cyanogen artık ROM çıkarmayacak mı ve Cyanogen OS geliştirmeyi durduruyor mu merak konusu. Cyanogen, desteği olamayan cihazlar için Android 7.0 ve üstü desteği ne olacak?

Ad imageAd image

Cyanogen ekibi köklü değişikliğe gidiyor. Yeni göreve başlayan CEO ile şirket artık farklı işlere imza atacak. Cyanogen, Android tabanlı OS geliştirme yerine artık Modular OS programına geçiş yapıyor.

Cyanogen artık Wileyfox, BQ, Alcatel, Zuk ve OnePlus modelleri için özel Android paketleri geliştirecek. Bakalım desteği kesilen telefonlar için Android sürümleri çıkarmaya devam edecek mi? Ama görülen o ki biraz zor.

Şirketin bu kararı cihaz üreticilerinin OS için para vermek istememesi nedeniyle istedikleri paketi sunarak ticaretine devam etmek istiyor. Akıllı telefon üreticileri, istediği araç ve özellikleri artık satın alabilecek. Tabi bu hamle artık cihaz üreticilerinin istediği gibi bir özelliklerin yer almasını sağlayacak.

Cyanogen, yeni gelişimiyle bakalım diğer cihaz üreticilerininde ilgisini çekecek mi? Belki de diğer önemli üreticilerde maliyet hesabından dolayı bu hizmetten yararlanabilir.

Ad imageAd image

Cyanogen ROM OS geliştirme yerine Modular OS programı

CyanogenMod nedir?

CyanogenMod, uzun zamandır güncel Android sürümlerini kullanıcılara ve üreticilere sunuyor. Orijinal Google Android sürümlerine yakın ve saf bir yapı sunuyor. Aynı zamanda kendine özel uygulama ve ayarlarlara sahip. Tabi Google’ nin çıkardığı sürümün çoğu aynı şekilde bu alternatif sürümlerde bulunmaktadır.  

Cyanogen, gereksiz sistem uygulamalarına yer vermeyerek cihazın daha performanslı çalışmasını sağlıyor. Reklam gibi gereksiz uyarıları da sürümlerde barındırmıyor. Konu için detaylara CyanogenMod nedir nasıl kurulur haberimizden ulaşabilirsiniz.

CyanogenMod ROM nasıl kullanılır?

Ad imageAd image

Cyanogen ROM indir


Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 14:52

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir